רק לפני מספר ימים אנדי רובין, סגן נשיא בגוגל ואחד מהוגי מערכת האנדרואיד צייץ כי מידי יום מאוקטבים (מכשיר המתחבר לרשת הסלולרית בפעם הראשונה) כ-700,000 מכשירים והיום הוא מצייץ בשנית ואומר כי בין ה-24 ל-25 לחודש, ערב חג המולד אוקבטו 3.7 מיליון מכשירים (!), כ-1,280 מכשירים בכל דקה ופי 5 מהממוצע היומי. מספר מרשים בהחלט לכל הדעות.

עוד פורסם באתר Localytics כי סך מכשירי האייפון והאנדרואיד שאוקטבו יחדיו בתקופת החגים הנוצרית קפץ מעל ל-350% באזורים כמו אנגליה ומעל 200% באזורים כמו ארה”ב, אוסטרליה, צרפת וקנדה. זוהי צמיחה משמעותית בהשוואה ליום ממוצע בין התאריכים 1 ל-20 לדצמבר וגדילה לשתי המערכות יחד. מתוך 20 המדינות המדינות שנמדדו גם ישראל בפנים אם כי העלייה אצלנו לא כזו דרמטית אך גם כן נראה עלייה של כמה אחוזים בודדים.

מספר הסמארטפונים הנמכר בעולם עולה בהתמדה, אך נראה כי חצינו קו מסוים בו המכשירים הנמכרים הם לרוב או מכשיר המריץ את מערכת האנדרואיד או מכשיר האייפון, מצב שבו המתחרים נשארו רק לשווקי קטנים ולא משמעותיים.

-פרסומת-
אתר TGspot.co.il, המתמקד בסיקור עולם המחשבים, המובייל והגאדג'טים מביא את החדשות האחרונות בתחום בזמן התרחשותם. האתר נוסד בשנת 2007 ומאז נחשב למקור החדשות הגדול והעצמאי ברשת הישראלית ומבין המובילים בתחום.