השבוע שבמדור האפליקציות: למדוד עם הסמארטפון, להשוות המרת כספים לפני הנסיעה לחו"ל, לשלם לועד בית ולנהל את סדר היום בקלות.

sizeup

כשהאייפון מחליף את סרט המדידה

אם החלטתם לקנות סוכה ואין לכם מושג באלו מידות לקנות אותה, או שאתם חפצים למדוד כל משטח אחר, אפליקציית SizeUp תתאים בדיוק לכם. האפליקציה עושה שימוש בחיישני האייפון בכדי לספק לכם מידות אורך של משטחים שונים. כל שעל המשתמש לעשות הוא להניח את האייפון על משטח ישר, ללחוץ על כפתור ההתחלה ולהזיז את המכשיר בקו ישר עד לסוף קטע המדידה. לאחר לחיצה על לחצן הסיום תדווח האפליקציה איזה מרחק עבר האייפון. אם תרצו, סרט המדידה של 2015.

אנחנו בדקנו את האפליקציה וגילינו כי לא תמיד היא מדוייקת וכי תצטרכו להתאמן עליה כמה פעמים עד לקבלת תוצאות משביעות רצון. את התוצאות תוכלו לקבל בסנטימטרים או באינצ'ים אך ניתן לעשות זאת רק על משטח ישר ורק בקו ישר.

להורדה: iOS

תנו לסמארטפון לנהל לכם את סדר היום

לכולנו סדר יום עמוס והוכחה לכך היא כמות האפליקציות הגדולה לניהול משימות ותזכורות. נדמה שהמפתחים עושים מאמצים להפוך את אפליקציות ניהול המשימות לפשוטות ופרקטיות. אחת כזאת היא אפליקציית AndroMinder שמאפשרת לקבוע תזכורות שונות על משימות מגוונות, ימי הולדת, שיחות שלא נענו ועוד.

ניתן להוסיף תזכורות קוליות, פרטי אנשי קשר, תמונות וסרטונים. כמו כן ישנה אפשרות להפעיל את התזכורות לפי המיקום שבו נמצא המשתמש, לפי שעה, לסדר את המשימות לפי קטגוריות ועוד, כל אלה עם תרשימי עזרה פשוטים ומובנים.

קרא עוד:  גם חנות האפליקציות של גוגל תזכה לעיצוב כהה

להורדה: אנדרואיד

androMinder

 

הצ'יינג' אצלכם בסמארטפון

אם אתם טסים לחו"ל בקרוב, ודאי תצטרכו להשתמש בשירותיהם של חלפני הכספים בכדי להמיר את המטבע הישראלי שברשותכם למטבע חוץ. ואם עד היום התחרות בין עסקי הצ'יינג' היתה ברחוב בלבד, פותחות כמה אפליקציות את השוק הזה גם למשתמשי המכשירים הניידים. אפליקציית מקסצ'יינג' מציעה מחשבוני המרה בין מטבעות פופולאריים. בנוסף, יכולים המשתמשים לבקש הצעת מחיר מבעלי עסקי צ'יינג' הנמצאים באזורם. גם אפליקציית Pali מאפשרת פעולות דומות, ושם ניתן למצוא ממשק ייחודי (הכולל גם צ'אט) שמאפשר את ההחלפה עם משתמשים אחרים ולא רק עם חלפני כספים.

כך או כך, אנחנו היינו מציעים לבדוק בעצמכם את אמינותם של המחליפים איתכם כספים. אמנם הרעיון חדשני ומעניין, אך בהמרת כספים יש לבחון את הנושא בכמה עיניים.

להורדה:
מקסצ'יינג': אנדרואיד
Pali: אנדרואיד

neighborהקץ לצ'קים לוועד הבית

אלו המתגוררים בבניין משותף ודאי מכירים את התשלומים השוטפים לוועד הבית, המפגעים בחדר המדרגות, טיפטופי שקיות הזבל על רצפת המעלית וכל הסובב את החיים המשותפים בבניין רב קומות. באמצעות אפליקציית Neighbor ניתן להפוך את ניהול הבניין למלאכה קלה יותר הן עבור וועד הבית והן עבור הדיירים.

ראשית, הוועד יצטרך לרשום את הבניין שלכם באפליקציה. אז יוכלו הדיירים לשלם לוועד הבית באמצעות הסמארטפון, ישירות מהאפליקציה. וועד הבית יוכל להנפיק משם קבלות, הדיירים יוכלו לדווח על מפגעים שונים בבניין, ניתן לקבל החלטות משותפות באמצעות היישומון וגם דיירים המעוניינים בייעוץ משפטי ימצאו בה עניין.

קרא עוד:  גרסה 77 של Chrome מאפשרת לשלוח קישור בין המכשירים

להורדה: אנדרואיד | iOS

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.