בעדכון אותו השיקה החברה לשרות ה-Google Now למשתמשי האנדרואיד, הוסיפה גוגל תמיכה ואינטרקציה עם אפליקציית זיהוי השירים הפופלרית, שאזאם.

אוקיי גוגל, מה השיר? לצד הוספת תמיכה בכ-70 אפליקציות שונות שיבואו לידי ביטוי באמצעות כרטיסיות בשרות ה-Google Now, מוסיפה כעת החברה גם את היכולת לזהות שירים או מנגינות באמצעות פקודה קולית בלבד. כך, במקום להיכנס ידנית לאפליקציית שאזאם לצורך זיהוי השיר המבוקש, יוכלו כעת משתמשי האנדרואיד לומר את הפקודה OK, Google, Shazam this song (אוקיי גוגל, שאזאם את השיר).

אופן השירות עובד בצורה די דומה למשתמשי האייפון בגרסה 8 ומעלה, כשאלו יכולים לזהות שירים בעזרת הפקודה הקולית Siri; recognize the song (סירי, זהי את השיר). אלא, שבניגוד למשתמשי האייפון, בהנחה ונמצא זיהוי, אמירת הפקודה הקולית תפתח באופן אוטומטי את אפליקציית שאזאם במסך זיהוי השירים המבוקש ללא הצורך להפעיל את המתג בצורה ידנית.

יחד עם זאת, מנגנון זיהוי השירים אינו מוגבל לאפליקציית שאזאם בלבד. משתמשים המעוניינים בהוספת השיר לפלייליסט האישי שלהם באפליקציית הרדיו הפופולרית Tunein, יוכלו לעשות זאת באמצעות שינוי הפקודה הקולית ל-Tunein, כשזו תבצע את הפעולה באופן אוטומטי.

בנוסף, שירותים נוספים נתמכים בשירות, כל עוד האפליקציה של אלו מותקנת. כך לדוגמה ניתן להציג אטרקציות בסביבה עם TripAdvisor, להתניע את הרכב עם Lincoln, הצגת בתים להשכרה עם Realtor ועוד. למען הסדר הטוב, גוגל פרסמה דף עזרה מיוחד בו להתרשם מתכונות ייחודיות אותן מציע שרות ה-Google Now, שלא בטוח שידעתם על קיומן. לכניסה לדף לחצו כאן. שימו לב כי חלק מהאפשרויות אינן זמינות עדיין בישראל.