עדכון גדול לשעוני ה-Android Wear: גוגל משדרגת את תחום השעונים החכמים מבוססי מערכת האנדרואיד ומספקת מגוון גדול של יכולות שאחת מהן תאפשר להשאיר את הטלפון בבית. נשמע דמיוני? הנה הפרטים.

מחובר בכל מקום

השינוי הגדול ביותר שגוגל הציגה בעדכון הוא הפעלת קישוריות ה-WiFi הקיימת בחלק משעוני ה-Android Wear. כך, ניתן יהיה לחבר את השעון לרשת פתוחה או סגורה ונוכל לקבל את ההתראות – גם אם הטלפון לא לצידנו. זה אומר, כי אם (חלילה) שכחנו את הטלפון בבית, כל שצריך לעשות הוא להתחבר לרשת WiFi ולהמשיך ולקבל את כל ההתראות ישירות בשעון כאילו הוא מחובר בתקשורת Bluetooth, זאת בהנחה כי הטלפון מחובר גם הוא לרשת. תוסיפו לכך את האפשרות להשתמש באחסון הפנימי (למוזיקה למשל), או ב-GPS גם ללא טלפון וקיבלנו שעון עצמאי כמעט לגמרי.

השעון של אפל יש לציין, מספק אפשרות דומה, אולם בניגוד למערכת של גוגל, הוא מחוייב להיות מחובר באותה הרשת האלחוטית שבה הטלפון מחובר, כך שזה אומר כי השעון חייב להיות בסביבה הקרובה. העדכון החדש של גוגל יאפשר כאמור להיות מחובר לכל רשת כלשהי, ואת העברת ההתראות השעון יבצע לאחר חיבור לרשת ושימוש בפרטי המשתמש שכבר נמצאים בשעון.

לא צריך ידיים

המעבר בין התראות מעולם לא היה קל יותר, כאשר מעתה יהיה ניתן לגלול בין ההתראות על ידי תנועת הזרוע בחצי סיבוב, כך נוכל לוותר על הצורך לעשות זאת בהחלקה בין ההתראות. שימושי במיוחד בזמן נהיגה או כשהידיים אינן פנויות.

מסך תמיד עובד

בזמן השימוש בחלק מהאפליקציות שבשעון נרצה להשאיר את המסך פועל, כמו לדוגמה בעת ניווט או אולי רשימה שהכנו מבעוד מועד ב-Keep ואנו מתבוננים בה בכל מספר שניות. כעת ניתן יהיה לקבוע אפליקציות בהן המסך לא יכבה אלא רק על ידי כיבוי ידני בכפתור שבשעון.

לצייר אימוג’י

אפשרות חדשה וחביבה ביותר תאפשר למשתמש לצייר את האימוג’י שהוא מעוניין בו כתגובה להודעה, ממש כפי שהציגה גוגל את מקלדת הציור שלה. ניתן לצייר מספר של אימוג’י שונים ולאחר הסיום השעון יוודא איתכם כי זה האייקון שהתכוונתם אליו.

שינויים נוספים שגוגל הכניסה הוא סידור קל של התפריטים וגישה מהירה לאנשי הקשר. בכל הנוגע לאפשרות ה-WiFi החדשה, בגוגל אומרים כי העדכון יגיע לכל שבעת השעונים הנמכרים אצלה בחנות, וזה כולל את ה-Moto 360, השעון העגול של LG, אסוס וסמסונג, כאשר הוא יופץ בשבועות הקרובים, האם זה אומר כל כל אלו אכן יתמכו בפונקציה החדשה? נאלץ להמתין ולראות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.