עד הגעתה של גרסת האנדרואיד 4.0 המוכרת בשם Ice Cream Sandwich בשלהי 2012, השפה העברית לא הייתה מנת חלקה של המערכת ההפעלה הניידת של גוגל (Google). למעשה, רוב המכשירים שנמכרו כאן בארץ דרשו התאמה ייחודית של שפת הממשק על ידי היבואן המקומי ומי שרכש מחו”ל היה צריך לעבור לא מעט תלאות כדי להתקין תמיכה בגופנים בעברית כדי שהכיתוב יוצג מימין לשמאל. מאז עבר לא מעט זמן והתמיכה בעברית היא כבר סטנדרט כמעט בכל מכשיר והפכה את חיינו לקלים הרבה יותר, עד כדי כך שאפשר לרכוש מכשירים סינים מאתרים בחו”ל בלי לחשוש.

אולם, לא כל פלטפורמות האנדרואיד תומכות בעברית. אחת מהן היא Android Wear, מערכת ההפעלה למוצרים לבישים שאמנם תומכת בהצגת עברית ואף מציגה טקסט מימין לשמאל, אך התפריטים השונים נותרו באנגלית זאת למרות כי שפת המכשיר מוגדרת בעברית. מתברר כי המערכת כבר יודעת להציג עברית באופן מלא, אך בגוגל עדיין לא שחררו זאת וכדי להציגה נדרשת מעט עבודה טכנית.

עברית בשעון

הגולש ערן הופמן פרסם אמש כי הצליח להפעיל תפריטים בעברית בשעון וואווי שברשותו. הוא עשה זאת על ידי שימוש באפליקציית MoreLocale 2 המאפשרת לשנות את שפת המערכת בהתאם לקוד המדינה הנדרש זאת למרות כי השפה לא מוצעת ברשימת השפות בהגדרות. במידה וקיימת השפה הרצויה כחלק מהממשק, היא תוצג ותחליף את השפה האנגלית.

קרא עוד:  שוק השעונים גדל, אפל מוסיפה להוביל בפער עצום מהמתחרות

כך ניתן לראות את כי התפריט הראשי מוצג בעברית והכפתורים השונים כמו 'טיימר', 'התראה', 'כושר' וכו הותאמו לעברית, אם כי הם עדיין מיושרים לשמאל ולא לימין כנדרש וייתכן כי זו הסיבה שגוגל עדיין לא מאפשרת החלפת השפה.

ההתקנה כוללת הרצת סקריפט ייעודי דרך המחשב אשר "דוחף" את האפליקציה לשעון ולאחר שהיא מותקנת אנו נדרשים להגדיר את קוד השפה הרצוי. הבעיה עם התהליך כרגע הוא ששפת השעון חוזרת בחזרה לשפה האנגלית תוך מספר דקות, לכן זהו עדיין לא פתרון מלא, אבל בהחלט יש ניצנים ראשונים לתמיכה של גוגל בעברית ב-Android Wear שתגיע מתישהו בהמשך.