בזמן שאנו מחכים לעדכון גרסה 5.1 לפלטפורמת ה-Android Wear אותו הבטיחה גוגל בתחילת השבוע, היא משחררת עדכון משמעותי גם לאפליקציית ההתממשקות עם השעון למכשירי האנדרואיד ומוסיפה לה תכונות חדשות.

ראשית, העיצוב השתנה ונעשה שימוש בעיצוב המטריאלי (marital design) של אנדרואיד Lollipop. כעת, ממשק המשתמש מוצג ככרטיסיות דומות לאלו של אפליקציית Google Now. מעבר לעיצוב יש עוד שלל תכונות חדשות, כאשר הבולטת שבהם היא הסנכרון בענן. בעיקרון, מדובר באפשרות חדשה ומהפכנית, שמאפשרת לבעלי שעון ה-Android Wear להשתמש בשעון גם כאשר הטלפון לא בקרבת מקום, על ידי חיבורו לרשת אלחוטית (בדגמים הנתמכים). עוד תוספת נחמדה היא הקלות בה ניתן לחבר מספר שעונים למכשיר אחד. אמנם לרוב המשתמשים יש שעון חכם אחד, אך כאלו שאוהבים מספר סגנונות של שעונים (שעון לספורט, לאירועים וכו'), יכולים למצוא את התוספת הזו כשימושית ביותר.

בתחילת השבוע, הכריזה גוגל על מספר שיפורים שיגיעו ל-Android Wear, כולל תמיכה בהפעלה עצמאית של השעון, ציור פרצופי אימוג'י, ועוד. העדכון לאפליקצית השעון היא כנראה רק יריית הפתיחה. העדכון לאפליקציה כבר שוחרר ל-Google Play, כאשר העדכון לשעונים החכמים עתיד להשתחרר בקרוב.