יציבות מערכת ההפעלה הייתה תמיד דאגה גדולה, בעיקר כשזה מגיע לבחירת הסמארטפון החדש שלכם. הרבה אנשים היו מכוונים אתכם לבחור באייפון בתור הבחירה הנכונה בטענה שהוא חזק, יציב יותר וידידותי למשתמש. אנחנו מניחים שגם משתמשי אנדרואיד היו עושים את אותו הדבר בטענות דומות. כעת, Crittercism, חברת סטרטאפ המנתחת קריסות של אפליקציות במכשירים סלולריים מציגה נתונים מעניינים, מאוד מעניינים.

באופן מפתיע במיוחד, הנתונים של Crittercism, שאספו יותר מ – 214 מיליון כניסות לאפליקציות בין נובמבר לדצמבר של שנת 2011 מראים שאפליקציות ב-iOS מתרסקות לעתים תכופות יותר מאשר מכשירי אנדרואיד.

הכי בעייתית, iOS 5.01
מסתבר שמכשירי אנדרואיד סובלים פחות מקריסות של אפליקציות מאשר מכשירי ה – iOS וכי רוב קריסות האפליקציות בין מכשירי האנדרואיד וה – iOS התרחשו בגרסת 5.0.1 עם 28.64% מהקריסות שנספרו סה"כ. זה די הגיוני מאחר שבאותה תקופה (נובמבר-דצמבר 2011), גרסה 5 של ה – iOS הייתה די חדשה ולא מעט מהאפליקציות היו צריכות התאמה לגרסה זו. אבל, יש גם גרסאות ישנות יותר שיש להן חלק משמעותי בקריסות, לדוגמה: גרסת iOS 4.2.10 שתופסת חלק מכובד בגרף עם 12.64% מהקריסות, iOS 4.3.3 עם 10.66% מהקריסות ו-iOS 4.1 עם 8.24%. ממכשירי ה-iOS, האייפון אחראי על 74.41% מהקריסות, אייפד על 10.72% והשאר שייך לאייפוד טאץ'.

אם מסתכלים על חלקה של האנדרואיד בקריסות, גרסה 2.3.3 אחראית על רובם, 3.86% או 24.76% רק למכשירי אנדרואיד ומתחתיה גרסה 2.3.4 עם 3.65% (23.38% במכשירי האנדרואיד).

קרא עוד:  שווה צפייה: ההיסטוריה של מערכות ההפעלה לטלפונים חכמים ב-3 דקות

אתם בטח שואלים את עצמכם, מה בעצם הסיבה לכל הקריסות הללו? ישנם מספר סיבות: זה יכול להיגרם כתוצאה של בעיות חומרה שונות כגון שימוש בשירותי מיקום או GPS וגם מצלמות, זה יכול להיגרם בשל חיבור רשת לא תקין, בעיות בתמיכה בשפות שונות, וגם יכולה להיות בעיית זיכרון עם אפליקציה מסוימת. יש לציין שמפתחים מוציאים גרסאות עדכון לאפליקציות שלהם שבדר"כ מתקנות באגים ובעיות אחרות, אך יש לזכור כי המספר גם מושפע מכמות המכשירים המריצים את אותה הגרסה.

ובכל זאת, הנתונים די מפתיעים, לדוגמה, אצל אנדרואיד בגרסת 4.0.1 אנו רואים רק 1.04% של קריסות נתון בהחלט מרשים בהתחשב שגם היא, כמו ה-iOS 5.01 , מערכת חדשה בשוק. כמו כן, ישנם המון מכשירים שמריצים את מערכת ההפעלה של אנדרואיד בשוק, את ה – iOS מריצים רק האייפון, האייפד, והאייפוד טאצ'. ואנו רואים שבכל זאת אפליקציות ב – iOS קורסות יותר.

לסיכום למרות כל הטענות והדיבורים על מערכת האנדרואיד כגון קטיעות באמצע השימוש, Force closes וכל מיני יישומים לא תואמים מתברר שהאנדרואיד מערכת יציבה, לא פחות מה-iOS. ומה אנחנו חושבים? היינו מסייגים את הדברים שנאמרו כאן, כי בכל זאת לכל אחד יש ניסיון אישי שיכול לומר אחרת. האם המידע הזה הפתיע אתכם? או שהייתם בטוחים שהאנדרואיד היא מערכת הרבה יותר יציבה? שתפו אותנו בתגובות. (מקור)

קרא עוד:  גוגל ליצרניות: אפשרו למשתמשים לעקוב ולהגביל את זמן השימוש בטלפון