אנדרואיד נוגט Nougat

מערכת ההפעלה אנדרואיד 7 נוגט מותקנת כעת על 11.5% מכלk מכשירי האנדרואיד בעולם. כך עולה מהדו"ח התפוצה החודשי המעודכן של גוגל (Google). מדובר בפעם הראשונה בה הגרסה מגיעה לאחוזים דו ספרתיים מאז ששוחררה בסתיו האחרון, כאשר בחודש שעבר עמדו אחוזי השימוש בה על 9.5% אחוז בלבד.

מדובר בקפיצה של 2% בחודש אחד, שהם עליה של כ-20% מאז שהושקה. את העלייה ניתן לייחס לעובדה שהחודש שחררו מספר חברות סלולר עדכונים למכשיריהן, כגון סמסונג (Samsung) ל-Galaxy S6 ברשת T-Mobile, אסוס (Asus) ל-ZenFone 3 Zoom ו-Laser, ומכשירים נוספים של מוטורולה (Motorola) וסוני (Sony). בנוסף, החודש הושקו שני מכשירי אנדרואיד בולטים אשר הגיעו עם נוגט היישר מהקופסה – ה-OnePlus 5 ו-Xperia XZ Premium של סוני.

עם זאת, לצד העלייה של נוגט, נרשמה עלייה גם בשימוש במערכת ההפעלה הקודמת, אנדרואיד 6 מרשמלו, שקפצה ל-31.9 אחוזים. אנדרואיד 5 לוליפופ ירדה ל-30.1%, וגם אנדרואיד 4.4 קיטקט ירדה, במקרה שלה ל-17.1%. שאר הגרסאות (ג'לי בין, Ice Cream Sandwich וג'ינגרברד) נותרו כשהיו עם 8.8, 0.7 ו-0.7 אחוזים בהתאמה.

אחוז החדירה של נוגט אמנם נראה איטי, אך תקופת השדרוג הממוצעת של טלפונים חכמים בימינו עלתה משנתיים לשלוש. זה אומר שמשתמשים רבים יותר נוטים להישאר עם הטלפונים שלהם למשך תקופה ארוכה יותר, כך שהאחוזים הללו צפויים עוד לעלות. מעבר לזה, יצרניות המכשירים מתמקדות לעיתים בשחרור עדכוני אבטחה קטנים מאשר בשדרוג כללי של המערכת.

קרא עוד:  מוטורולה הציגה רשמית את One Hyper והוא הטלפון הראשון שלה עם מצלמה קופצת

עם זאת, לאור העובדה ש-O נמצאת ממש מעבר לפינה, עושה רושם שנוגט כבר לא תספיק ליהנות מנתח שוק גבוה במיוחד.