זמן השימוש באפליקציות בטלפונים החכמים הגיעה לשיאים חדשים, כך לפי דו"ח חדש של חברת המחקר App Annie העוסקת בניתוח שוק האפליקציות. לפי הדו"ח, במהלך הרבעון השלישי של שנת 2017, הורדו 26 מיליארד אפליקציות ברחבי העולם, שזו עליה של 8 אחוז מכמות ההורדות של אותה התקופה המקבילה אשתקד.

עוד חושף הדו"ח כי משתמשי אנדרואיד (Android) מבלים יותר זמן בשימוש באפליקציות מאשר בתקופה המקבילה בשנה שעברה – 325 מיליארד שעות, שזו עליה של 40 אחוז. יחד עם זאת, הנתונים לא כוללים את השוק הסיני, כך שבפועל מדובר על מספרים הרבה יותר גדולים.

גם סכומי הכסף שהוציאו המשתמשים על אפליקציות ובתוך אפליקציות עלתה ב-28 אחוז לסכום כולל של 17 מיליארד דולר. ה-AppStore של אפל (Apple) היא עדיין רווחית יותר פי 2 מחנות האפליקציות של אנדרואיד, זאת למרות שכמות ההורדות במכשירי האנדרואיד יותר ממכפילה את כמות ההורדות של אפליקציות ב-iOS.

הדו"ח אף מראה כי כל הנתונים הללו עדיין נמצאים במגמת עליה, בעיקר בשל העובדה שיותר ויותר מדינות בשווקים מתפתחים כמו הודו ודרום מזרח אסיה ממשיכות לגדול ולקבל גישה לטלפונים חכמים זולים, בעוד שווקים מתקדמים מוציאים יותר ויותר כסף על רכישות בתוך האפליקציות. הדו"ח אף חוזה כי עד שנת 2021, כמות ההורדות הכוללת של אפליקציות ברחבי העולם תגיע ל-240 מיליארד, בעוד הכסף שיוציאו צרכנים על רכישות של אפליקציות יעבור את ה-100 מיליארד דולר.