באוקטובר היו אלה משתמשי מכשירי iOS של אפל שקיבלו תוספת של 150 חייכני אמוג'י חדשים עם העדכון ל-iOS 9.1 אשר כלל תמיכה ב-Unicode 8.0 וערכת תווים עם אוסף חדש של חייכנים. כעת, חודש וקצת אחרי נודע כי משתמשי האנדרואיד (Android), או ליתר דיוק בעלי מכשירי הנקסוס (Nexus) יקבלו עדכון שיביאו עימו תמיכה ב-Unicode 8.0 ואת אוסף החייכנים החדש.

העדכון של ערכת התווים החדשה שתגיע לאנדרואיד לא הוכרזה בבלוג החברה או בהודעה לעיתונות אלא דווקא מחשבון הטוויטר של הירושי לוקהיימר, סגן נשיא חטיבת אנדרואיד, כרום-קאסט וכרום OS, כשהוא צייץ "הביטו! אמוג'י חדשים מגיעים ל[מכשירי ה]נקסוס בשבוע הבא". עוד מבהיר לוקהיימר, בהמשך לשאלות הגולשים, כי העדכון לא יגיע כעדכון קטן למקלדת אלא כחלק מעדכון מערכת מלא שהחברה תחל לפרוס כבר בשבוע הבא.

כיום מכשירי האנדרואיד משתמשים ב-Unicode 6.0, תקן 'מיושן' ממנו נעדרת גם התמיכה בגווני עור שונים אך, כאמור החל משבוע הבא גם משתמשי מכשירי הנקסוס יכלול להשתמש בחייכנים בגווני עור שונים, אצבע משולשת, חד קרן ועוד.

ומה בנוגע למכשירים שאינם מכשירי נקסוס, ובכן לוקהיימר מציין כי הגופנים והקוד נשלחו כבר ליצרניות החומרה (OEM), כדי שאלו יכלו לכלול אותו בעדכון הבא שלהן ועד שאלו יעשו זאת משתמשים שאינם בעלי מכשיר נקסוס יכולים להתנחם בעובדה שגרסה 2.12.373 של 'ווטסאפ' (WhatsApp) אשר זמינה להורדה עתה מאתר החברה כוללת את חייכני האמוג'י החדשים וזאת מכיוון שיישום ההודעות הפופלארי מעולם לא הסתמך על הגופנים של מערכת ההפעלה לטובת הצגת אמוג'י והגיע עם סט משלו.