חנות האפליקציות של אפל נחשבת לגדולה מכולם, עם למעלה מ-350,000 אפליקציות הקיימות ב-AppStore והיא גם הוותיקה ביותר בשוק. מקום אחת מתחתיה היא האנדרואיד מארקט, שעמדה על 100 אלף אפליקציות באוקטובר אשתקד. אולם נראה כי גוגל בדרך לסגור את הפער מול החנות של אפל, כאשר לפי דווח אחרון היא עומדת על 250,000 אפליקציות, זאת לאחר שרשמה גידול של 150 אלף אפליקציות בששת החודשים האחרונים. אפל באותה התקופה הגדילה את חנות האפליקציות ב-65,000 “בלבד” ב-App Store, כך שאם ישמר קצב זה, עד סוף השנה נהיה עדים למהפך בחנויות האפליקציות, כאשר אפל תפנה מקום למערכת האנדרואיד לאחר שעמדה במקום הראשון בשלושת השנים האחרונות.

נתונים נוספים שניתן לשים לב אליהם בטבלה הם של חנות הבלקברי שגדלה ב-10,000 אפליקציות באותה תקופה, וכן Windows Phone ב-8,000 אפליקציות, כך שמיקרוסופט בדרך לסגור את הפער בזריזות מול בלקברי ותהפוך לחנות השלישית בגודלה בעולם הסלולר (היכן Ovi?), אך היא עוד רחוקה מאוד מאפל וגוגל. יש לציין כי רק לפני חודש אמר מנכ"ל גוגל כי לחנות 150,000 אפליקציות ולא המספרים שאנחנו שומעים כעת, לכן המספרים נשמעים לנו טובים מידי מבחינתה של גוגל ולכן היינו ממתינים לשמוע זאת ממקורות נוספים לפני שנסיק מסקנות. (מקור)

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.