ישנו יחס ישיר בין כמות הרוגלות והווירוסים הצצים ברשת לבין הפופולריות של פלטפורמה מסוימת ולכן, לא הופתענו לשמוע דיווחים שונים על הווירוסים והרוגלות שנפוצו לאחרונה זאת כשנתח השוק של מערכת האנדרואיד עומד על כ-40%.

אך נראה כי כעת הרוגלות, תוכנות ריגול אשר מנטרות אחר פעולות המשתמש, עלו מדרגה: הבלוג של חברת האבטחה CA מדווח כי רוגלה חדשה אשר מותקנת על המכשיר מקליטה את השיחות של המשתמש ללא ידיעתו ושולחת את קובץ השמע לשרת מרוחק. האפליקציה מקליטה את השיחות וממירה אותם לקובץ AMR אשר נשמרים על כרטיס הזיכרון, דבר שיגרום עם הזמן לבזבוז של שטח האכסון.

בקלות כזו גונבים את השיחות שלי?
עד כמה שזה נשמע מאיים, לנו הדבר נראה מעט תמוהה, שכן כל משתמש אנדרואיד שניסה להתקין בעבר תוכנת הקלטת שיחות, יודע שהאפליקציות הללו עובדות על רומים או מכשירים ספציפיים.  לעיתים דורשים כי השיחה תתבצע באמצעות הספיקר ואף ישנם אפליקציות הדורשות הרשאות "רוט" (הרשאות גישת מנהל-מערכת) מכיוון שמערכת ההפעלה לא מאפשרת להקליט שיחות באופן מובנה.

בכל-מקרה אנו תמיד ממליצים לא להתקין אפליקציות ממקורות מפוקפקים וכן להפעיל שיקול דעת בעת מתן הרשאות לאפליקציה טרם ההתקנה. (מקור)

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.