לאחר שאפל (Apple) שינתה משמעותית את ממשק הניווט בטלפונים החכמים שלה בחגיגות העשור ל-iPhone כאשר נפטרה מכפתור הבית והחליפה אותו בניווט מבוסס מחוות בלבד, נראה שעתה הגיע תור גוגל (Google) לעשות זאת בגרסה העשירית של אנדרואיד.

האתר XDA-Developers הצליח להשיג בחודש שעבר גרסה ראשונית של העדכון המשמעותי הבא למערכת ההפעלה של גוגל, Android Q, והוא מדווח כי לאחר שהפעיל כמה תכונות ניסיוניות גילה אחת שמעלימה את כפתור החזרה שהיה חלק בלתי נפרד מממשק הניווט של המערכת במשך 11 השנים האחרונות.

אמנם, כבר ב-Android 9 עברה גוגל לממשק ניווט מבוסס מחוות הדומה לזה של iOS 11 ומעלה, אך היא עדיין השאירה לצד כפתור הבית הראשי כפתור חזרה רגיל. רבים מהמשתמשים התלוננו על חוסר האחידות בין הכפתור הזה ליתר הממשק, המבוסס על לחיצות והחלקות של כפתור הבית בתחתית המסך – ומסתבר שהתלונות נשמעו היטב.

כפי שניתן לראות בסרטון, ב-Android Q ניתן להחליק את כפתור הבית שמאלה לחזרה, לצד המחוות הקיימות: לחיצה למעבר למסך הבית, לחיצה והחזקה להפעלת Google Assistant, החלקה ימינה או החלקה קלה מעלה לאפליקציות האחרונות, והחלקה ארוכה מעלה למגירת האפליקציות.

האתר מוסיף כי שינוי נוסף בגרסה הזו הוא אנימציות מעבר חדשות בין האפליקציות.

הגרסה ה-10 של אנדרואיד צפויה לצאת בגרסת מפתחים בכנס Google I/O, שכפי שנחשף לאחרונה יחל ב-7 במאי.