ג'ון וו, מפתח אפליקציית Magisk להתקנה של תוספים על מכשירי Android (אנדרואיד) פרוצים, הודיע אמש בטוויטר כי הצליח לפרוץ את גרסתה הבאה של מערכת ההפעלה מבית גוגל (Google) עוד לפני ששוחררה.

"Android Q פרוצה רשמית (לפני שחרור של גרסה רשמית). כיפוף מוזר אבל בסדר", הוא כתב מתחת לצילום מסך של אפליקציית Magisk פועלת על מכשיר המריץ גרסה מודלפת של המערכת.

כידוע, למרות ש-Android מאפשרת הרבה יותר מ-iOS, לחלק מהמשתמשים זה לא מספיק והם בוחרים לבצע לה פעולה המקנה הרשאות מלאות (Root). בין היתרונות של פריצה כזו ניתן למנות את האפשרות למחוק אפליקציות מוגנות של גוגל ויצרנית המכשיר, גיבוי של כל המכשיר – כולל כל המידע של כל האפליקציות לצד הגדרות הטלפון.

בנוסף גישת הרשאות מלאה מאפשרת גם לבצע המהרה (overclocking) המעבד כדי לשפר ביצועים או חיי סוללה, הגדרת מחוות מגע ופעולות חלופיות לכפתורי החומרה (במכשירים שעדיין יש להם כפתורים כאלה), וכמובן היכולת להתקין גרסאות שונות של אנדרואיד ולעדכן אותן ללא תלות ביצרנית המכשיר.

גרסת אנדרואיד Q טרם נחשפה רשמית, אולם התגלו מספר דברים מעניינים מהדלפה מוקדמת כמו ממשק כהה, יכולת זיהוי פנים מתקדמת, אפשרות לחזור אחורה בגרסאות אפליקציות מסוימות וכן הערכות כי לא יהיה יותר כפתור חזרה כחלק מהממשק.

קרא עוד:  וואווי עושה זאת שוב: משיקה מחדש את P30 Lite

וידאו: המתקפל של וואווי