כאשר הכריזה גוגל (Google) לפני כשנה על גרסת הבטה הפומבית הראשונה של אנדרואיד P, כללה רשימת המכשירים הנתמכים לראשונה גם דגמים שאינם מסדרות ה-Nexus (נקסוס) וה-Pixel (פיקסל) של גוגל עצמה. בסך הכל ניתן היה להתקין את הבטא על שבעה מכשירים שונים, בהם דגמים נבחרים של Sony (סוני), Nokia (נוקיה), Xiaomi (שאומי) ו-OnePlus (וואן-פלוס).

מועד ההכרזה על הבטה של אנדרואיד Q הולך ומתקרב, ונראה שבכוונת גוגל להרחיב את מעגל המכשירים בהם ניתן יהיה להתקין אותה. איליאן מאלצ׳ב, בין מפתחי מערכת ההפעלה החדשה, התראיין בפודקאסט Android Developers Backstage, וחשף כי רשימת המכשירים הנתמכים עומדת לגדול באופן משמעותי.

"כשעשינו את הבטה הראשונה, כל החברות האלו היו מוכנות וזה היה מדהים. המספר אפילו גדול יותר עבור הגרסה הבאה, דבר שאני מאוד שמח לגביו. אני עדיין לא יכול לחלוק את המספרים המדויקים, אבל הכיוון חיובי", אמר מאלצ'ב.

האם הפעם זה יקרה גם עבור מכשירים מתוצרת סמסונג (Samsung), שמסיבה כלשהי לא לקחה חלק בגרסת הבטה הקודמת? עוד לא ידוע, אבל יש עוד כמה חודשים עד שהכרזה רשמית בנושא תגיע ככל הנראה במהלך כנס המפתחים הבא של גוגל (Google I/O) בחודש מאי.