בניגוד לדיווחים מוקדם יותר השנה לפיהם מערכת ההפעלה אנדרואיד תתמוך בהקלטת שיחות באופן רשמי, נראה כי בסופו של דבר דווקא ההפך הוא הנכון: לפי העדכון האחרון בנושא מאתר XDA Developers, הגרסה הסופית של מערכת ההפעלה אנדרואיד 9 (Pie) חוסמת לחלוטין כל אפשרות להקלטת שיחה ללא שינוי הגדרות הכרוך בהשגת גישה מיוחדת לקבצי המערכת (Root).

גישתה של גוגל לנושא הייתה עד כה פתוחה יותר: החברה אומנם הסירה ממשק תוכנה (API) מובנה שאפשר הקלטת שיחות עד גרסה 6 (מרשמלו) של מערכת ההפעלה, אך אפשרה למפתחים ליצור פתרון משלהם. כעת מדווחים מפתחי אפליקציות פופולריות להקלטת שיחות כי אותם פתרונות בהם השתמשו עד כה נחסמו אף הם, והדרך היחידה להקליט שיחות באנדרואיד 9 היא כאמור באמצעות השגת גישות Root למערכת ההפעלה.

גוגל טרם הגיבה באופן רשמי לדיווחים, ובשלב זה עדיין לא ברור מדוע בדיוק החליטה החברה לבצע את השינוי. כמו כן, עדיין לא ידוע האם האפשרות להקלטת שיחות תיחסם בהמשך גם במכשירים שבהם היצרניות עצמן סיפקו כלי הקלטה מובנים, כדוגמת אלו של היצרנית הסינית וואווי. בכל מקרה, מאחר והשינוי תקף רק באנדרואיד בגרסה 9 שזמינה עדיין רק למספר מצומצם מאוד של מכשירים, רוב המשתמשים יאלצו להתמודד עם המדיניות החדשה רק בעוד מספר חודשים.