מכשירי האנדרואיד מגיעים עם מספר לא מבוטל של אפליקציות, לעיתים בחלקן הגדול אנו לא מוצאים בהן שימוש, אך זאת נעשה כחלק מהדרישות של גוגל בעת הכנסת חנות ה-Google Play למכשיר. עד כה, בכל מכשיר היו מגיעים אפליקציות שונות של גוגל כמו הגוגל פלוס, מפות, Play Movies, Play Music ועוד מבית גוגל, גם בלי שביקשנו ובלי יכולת להסירם, אולם כעת גוגל מעדכנת את הדרישות ליצרניות, ומעתה פחות אפליקציות יגיעו עם מותקנות מראש.

בין האפליקציות שהוסרו, או ליתר דיוק, לא מחובת היצרנית להכלילם, היא הרשת החברתית גוגל פלוס, כמו גם Play Books, Play Games וגם Newsstand הוותיקה, המצטרפות ל-Google Earth ו-Keep שגם עליהן אין חובת התקנה. במקום זאת, המשתמשים שבכל זאת ירצו את אפליקציות אלה במכשירם, ידרשו להוריד אותן ישירות מחנות גוגל ולהתקינם ידנית. לא רק שהדבר יחסוך במקום באחסון הפנימי של הטלפון, אלא גם יקל ולו במעט על המכשיר, במיוחד שמדובר באפליקציות שרובנו לא משתמשים.

ואולם, שאר האפליקציות של גוגל יישארו כשהיו, וזה גם כולל את אלה של המפעילה המקומית, דבר שהיינו שמחים אם גוגל הייתה מסדירה זאת ואף מציבה מגבלה כמותית.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.