מערכת ההפעלה של גוגל (Google) בגרסתה האחרונה, אנדרואיד (Android) פאי 9.0, החלה לעשות את דרכה למספר מועט של מכשירים, לצד הצהרות היצרניות על העדכון הצפוי. אולם, מה עם מכשירים ישנים יותר, שהושקו לפני שנתיים ושלוש? באנדרואיד כמו באנדרואיד, אפשר לסמוך על הקהילה שתעשה את העבודה

כך בפורום ה-XDA פורסמו כלל הרומים הלא רשמיים שהוכנו על ידי הקהילה, אשר זמינים נכון להיום למכשירים וותיקים. כך לדוגמה עבור Google Nexus 6 שהושק בנובמבר 2014, או Google Nexus 5X שהושק באוקטובר 2015. גם OnePlus One, הדגם הראשון שהושק באפריל 2014 זכה לעדכון (אפשרות 1) (אפשרות 2). יש גם עדכון עבור OnePlus 2OnePlus X ו-OnePlus 3 ו-3T.

כידוע, רומים מותאמים נועדו לספק למשתמשים גמישות והתאמה אישית למכשיר שלהם ולעיתים אף להוסיף תכונות שלא היו זמינות לפני כן. עם זאת, ברוב המכשירים החדשים, התקנת רום מותאם תלוי בפתיחת הבוטלואדר (bootloader) והתקנת ריקוברי (Recovry), פעולות שלא רק שמסירות את האחריות אלא דבר שהוא סיכון לא קטן בפני עצמו. עם זאת, לבעלי מכשירים ישנים יחסית, שבכל מקרה לא צפויים לקבל בעתיד עדכונים, זו יכולה להיות דרך טובה לרענן את המכשיר שלהם.

עם השקת גרסת האנדרואיד פאי, גוגל השיקה עדכון רשמי למכשירי הדגל האחרונים שלה, Pixel 2 ו-Pixel 2 XL והטלפון היחיד של Essential, ה-PH-1. מערכת ההפעלה צפויה להגיע בקרוב למגוון יותר רחב של מכשירים, בין היתר של החברותXiaomi, HMD,  OnePlus, Oppo, ו-Vivo שהשתתפו בתוכנית הבטא של אנדרואיד P, כמו גם מכשירים רבים הפועלים על Android One.