צילום מסך למתקדמים LG G5

גרסת האנדרואיד, ה-Android P, הוכרזה אמש ועתה מתחילים לזרום הדיווחים אודות החידושים שיביא העדכון שצפוי להשתחרר באופן רשמי באוגוסט. כך נחשף כי העדכון צפוי ליישר קו בכל הנוגע לביצוע של צילומי מסך (Screenshot), כאשר יתווסף לחצן ייעודי לכך שיופיע בתפריט ההפעלה. תפריט זה הוא הניתן לגישה בלחיצה ארוכה על כפתור כיבוי/הדלקה.

עד כה, שיטת צילומי המסך במכשירי האנדרואיד הייתה משתנה בין דגמים, ודרשה במרבית מן המקרים קומבינציה של שני כפתורים. כך, לדוגמה, מכשירי ה-Galaxy S7 (גלקסי S7) תוצרת סמסונג (Samsung) דורשים לחיצה על כפתור הכיבוי ועל כפתור הבית בו-זמנית, ואילו מכשירי ה-Galaxy S8 (גלקסי S8) דורשים מהמשתמשים לחיצה על כפתור הכיבוי ועל כפתור השמע התחתון.

חלק מן החברות ניסו לייעל את שיטת הצילום, וחברות כמו וואן-פלוס (OnePlus) וסמסונג (Samsung) אפשרו צילום תוך שימוש במחוות של שלוש אצבעות או בהינף יד בהתאמה. כן, במקרה של משתמשים מנוסים יותר, ניתן היה להתקין מודים אשר אפשרו את אותה גישה מהירה מתפריט ההפעלה.

עוד נחשף כי Android P תביא שיפורים במצב חיסכון בסוללה ותאפשר שינוי בהפעלתו של מצב החסכון בסוללה, שיהיה ניתן יהיה להפעילו החל מ-70%. עוד צפויה להביא הגרסה החדשה שינויים עיצוביים בתפריטים השונים של המערכת, וכמו גם בעמוד המידע על אפליקציות כאשר אפשרות כפיית הסגירה ומחיקת העדכונים יתאחדו לכדי לחצן אחד.

חידושים נוספים שצפויה להביא עימה Android P הם התמיכה במגרעת (Notch) שתופסת תאוצה במכשירים החכמים. בנוסף, מערכת ההתראות תזכה לקבל שיפורים עם האפשרות להצגת השיחה המלאה, וכן תהיה תמיכה בניווט בתוך מבנים.