גוגל (Google) החלה להפיץ את גרסת הבטא השנייה של מערכת ההפעלה Android P. היא זמינה עבור כל מכשירי הפיקסל (לרבות הדור הראשון מ-2016), ולמשתמשים שנרשמו כנסייני בטא יוצע להוריד ולהתקין אותה באופן אוטומטי. יתר המשתמשים מוזמנים להוריד ולהתקין את הגרסה באופן ידני.

כתמיד בכל הנוגע לגרסאות בטא ההתקנה מומלצת למפתחים בלבד, וגוגל מפרטת שורה ארוכה של בעיות ידועות: גם בגרסתה השנייה, הבטא של Android P סובלת מחוסר יציבות ועשויה לגרום למכשיר להאט או להיתקע. זמן הסוללה עשוי להיות נמוך יותר מאשר בגרסה הקודמת, וחיבור ה-NFC מושבת כליל. גם חיבור ה-Bluetooth אינו פועל באופן חלק, ובעת החיבור לרמקולים חיצוניים לעיתים לא ניתן לשלוט בעוצמת הקול.

עבור האמיצים שיצליחו להתגבר על כל התקלות הללו, מביאה עמה גרסה זו את המהדורה הסופית לממשקי הפיתוח (API) של Android P, טלאי האבטחה ששוחרר ב-5 ביוני, וגם שינויי ממשק קלים בהם האפשרות לסגירת כל האפליקציות (Clear All) המופיעה במסך המעבר בין האפליקציות הפתוחות. בנוסף, ישנם עוד 157 אימוג'י חדשים ושינויים רבים לקיימים.

כזכור, גרסת הבטא הראשונה של Android P שוחררה במקביל למכשירי הפיקסל גם לשורה של מכשירי יצרניות חיצוניות כדוגמת שיאומי (Xiaomi), סוני (Sony) ונוקיה (Nokia). אלו צפויים לקבל גם את העדכון החדש, כנראה במהלך הימים הקרובים.

תכירו: אלו החידושים הבולטים ב-Android P