.

לא רק ההכרזות הצפויות היו מנת חלקו של הערב הגדוש השבוע מגוגל (Google): במהלך אותה הכרזה, עלה לבמה סונדר פיצ'אי (Sundar Pichai), והכריז כי מספר המכשירים הפעילים המריצים את מערכת ההפעלה אנדרואיד עובר את קו המיליארד ו-400 מיליון.

הנתון המרשים, שעלה למעשה בכ-40 אחוזים מהתקופה המקבילה אשתקד אז היו "רק" כמיליארד מכשירים פעילים, מתייחס לכלל המכשירים המריצים את מערכת ההפעלה אנדרואיד וכולל גם גרסאות ישנות ומכשירים ישנים. ואולם, המספר כפי הנראה גבוהה אף יותר שכן ההגדרה "פעילים" על-פי דבריו של פיצ'אי, אינו מתייחס לסך מכשירי האנדרואיד שנמכרו, אלא מכשירים שהוזן בהם חשבון גוגל בחודש האחרון או משתמשים כעת בחשבון, כלומר לא כלולים מכשירים המריצים את המערכת שאינם התחברו לרשת או אינם כוללים את חנות ה-Play.

יחד עם זאת, יש לייחס לנתון המספרי גם את פרויקט Android One – אותו פרויקט עליו הכריזה החברה בשנה שעברה, ששם לו למטרה להביא מכשירים מוזלים מבוססי אנדרואיד למדינות מתפתחות. יתרונם של המכשירים המשתייכים לפרויקט, מלבד מחירם הנמוך, היא העובדה שהמכשירים מריצים את מערכת ההפעלה הנקייה של גוגל  ישירות מהקופסה – כך שיזכו לעדכונים ישירות מגוגל עצמה ולא יהיו תלויים בחסדיהן של היצרניות.

עוד הוסיף פיצ'אי כי מחשבי הכרומבוק הופכים לפלטפורמה המובילה בבית הספר, עם כ-30 אלף מחשבים המופעלים מידי יום. בנוסף, כ-10 אלף חברות בוחנות ומפתחות כעת על מערכת ה-Android for Work.