אנדרואיד Android 7.0 נוגט Nougat במדשאות גוגל

כשנה חלפה מאז שגוגל (Google) הכריזה על גרסת האנדרואיד הנוכחית 'מרשמלו', וכעת אנחנו שוב מגיעים למאונטיין ויו, קליפורניה כדי לחזות בפסל החדש, האנדרואיד נוגט (Android Nougat) שהונח השבוע בטקס חגיגי במדשאות גוגל (Google).

הגעתו של הפסל מסמנת למעשה את סיומה של תחרות שערכה גוגל בקרב הגולשים לבחירת שמה של המערכת החדשה, ולמרות כי רבים קיוו שזו תהיה בשם 'נוטלה', בחרה החברה את השם נוגט אשר ישמש אותה ככינוי לגרסה 7.0, שעד כה הייתה מוכרת תחת שם הקוד Android N.

המערכת שהוכרזה בכנס המפתחים Google I/O 2016, תביא עימה מספר חידושים. כך היא מבטיחה לפעול היטב גם על מכשירים בעלי חומרה חלשה יותר, שיפור רב למצב Doze לחסכון בסוללה, יכולת הגבלת נתונים ליישומים הפועלים ברקע ועיצוב מחדש של וילון ההתראות וריכוז מספר יישומים יחדיו.

עוד חידוש בולט היא האפשרות לפצל מסך, כך נוכל להפעיל יישומים זה לצד זה, כמו גם אפשרות להציג יישום צף על גבי מסך הבית או יישומים אחרים ותמיכה בתפריטים משניים בלחיצה ארוכה כמו ב-3D Touch של אפל. אלו אפשרויות שאמנם ראינו אותם בממשקים של LG, סמסונג ואחרות אך לא כמובנה בתוך המערכת. עוד על חידושי המערכת בכתבה המלאה כאן.