אנדרואיד נוגט Nougat

בתחילת השבוע שיחררה גוגל את גרסה 7.0 של אנדרואיד בעלת שם הקוד 'נוגט' (Android Nougat) למכשירי הנקסוס השונים – Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6P ומחשב הלוח Pixel C. העדכון הביא עימו מספר רב של חידושים כמו מסך מפוצל, עיצוב חדש למערכת ההתראות, תמיכה במציאות מדומה, מצב חיסכון בחשמל ותעבורה סלולרית ועוד.

אך משתמשי אנדרואיד רבים התאכזבו לגלות שבין החידושים לא נמצאו המשגר החדש למכשירי הנקסוס וכן ההטעמה של שירות העזר האישי Google Assistant בשורת הניווט, זאת כפי שדלפו לרשת טרם שיחרור הגרסה הסופית.

על-פי פורום המפתחים XDA נראה כי את החידושים הגדולים הללו נקבל ביחד עם השקת זוג מכשירי הנקסוס החדשים בעלי שם הקוד Marlin ו-Sailfish, אותם תייצר HTC, שכן אלה יגיעו כשהם מריצים את מהדורת תחזוקה גדולה (Maintenance Revision 1 או MR 1 בקיצור) של אנדרואיד נוגט.

בגוגל (Google) נוהגים להשיק עדכון גרסה גדול למערכת ההפעלה אנדרואיד ביחד עם חומרה חדשה שתלווה אותה והפעם עם גרסה 7.0. מכשיר ה-LG V20 הוא המכשיר החדש הראשון שיגיע כשהוא מריץ את הגרסה החדשה של מערכת ההפעלה, אך הוא לא מכשיר נקסוס ונראה כי נאלץ להמתין עד לחודש אוקטובר המועד בו בדרך-כלל גוגל משיקה דגמי נקסוס חדשים.