את מוצרי האנדרואיד אנו רואים יותר ויותר, כך כבר ראינו מספר דונגלים המתחברים ישר לטלוויזיה, ה-Android TV, ולאחרונה נוספה לרשימה גם מחשבים מבוססי אנדרואיד (Android PC). מספר יצרניות החלו להציע לוחות אם לפיתוח ושימוש עצמי המבוססים על מעבדי ARM לשימוש תחת מערכת האנדרואיד.

לא רק בסמארטפון
VIA הייתה בין הראשונות להציג לוח זעיר בגודל Neo-ITX או 17×8.5 ס"מ העונה לשם APC ובו כל החיבורים הדרושים כגון יציאת מסך, HDMI, חיבורי USB, רשת וסאונד וגם חריץ SD להרחבה. הוא מבוסס על מעבד ה-VIA WonderMedia ARM 11 הרץ בתדר של 800MHz ומכיל 512 מגה בייט של זיכרון DDR3 ו-2GB לאחסון. הלוח מריץ את אנדרואיד 2.3 ותומך במקלדת ועכבר, ומותאם לכל מארז PC סטנדרטי, כאשר כל זה ב-$49 לכשייצא בהמשך החודש.

Odroid-x (בתמונה למעלה) תוצרת Hardkernel, הוא לוח לפיתוח בגודל של 9×9.4 ס”מ, ומבוסס על אותו המעבד הקיים ב-Galaxy S III ומדובר במרובע ליבות 1.4GHz, או בשמו המקורי – Exynos 4412. הוא משולב יחד עם 1GB RAM, שש יציאות USB 2.0, יציאת HDMI, חריץ SD ותקשורת GbE עם אפשרות ל-WiFi וגם מצלמת רשת. ה-Odroid-X רץ כבר על גרסת האנדרואיד 4.0.4 או למעוניינים הוא יגיע עם הפצה של Ubunto 12.04 ויושק בסוף החודש תמורת $129 עם הזמנה באתר גם לישראל. באתר החברה מציעים גם מגוון אפשרויות הרחבה כמו כרטיס WiFi, קיט למסך מגע ומצלמה 5 מגה פיקסל. הלוח הזעיר הזה כה חזק, שהחברה הדגימה כיצד 4 שחקנים משחקים במקביל במריץ Mario Kart 64.

Kontron, חברה גרמנית המוכרת לעולם המחשבים התעשייתי הציגה את ה-KTT30/mITX, (משמאל) לוח Mini-ITX מבוסס מעבד Tegra 3 מרובע הליבות הפועל במקרה הזה במהירות של 900MHz לכל ליבה. הלוח מעט יותר גדול מהשניים הקודמים (17×17 ס”מ) אבל מכיל יותר יכולות ואפשרויות: הוא תומך בעד 2GB DDR ומאפשר זוג חריצי SD, זיכרון פנימי בנוי (eMMC) לצורך אתחול המחשב, תמיכה ב-Full HD עם יציאת HDMI 1.4, יציאות קול, עד 3 יציאות USB, חריצי הרחבה לכרטיסי mPCIe, אפשרות לדור 3, יציאת רשת ותקשורת טורית. גם לוח זה מתאים לכל מארז של מחשב מהזן הקטן אשר מתאים במיוחד למחשבים בסלון.

עשו זאת בעצמכם
למפתחים שבנינו הלוחות הללו יכולים להקל מאוד על העבודה ולבצע פיתוח לאנדרואיד בצורה נוחה ומהירה יותר. לחובבי המודינג וההתאמות יוכלו ליצור עם הלוחות מחשבים לא קונבציונלים ולהטמיע אותם במקומות לא סטנדרטים (כמו ברכב, במטבח וכו'). הלוחות הללו הם רק ניצנים ראשונים של מה שאנו צפויים לראות בזמן הקרוב בעולם החומרה לאנדרואיד, וכאשר תושק גרסת Windows RT המותאמת למעבדי ה-ARM, אנו מאמינים כי נראה יותר מחשבים דלי הספק קטנים וזולים.

פורסם לראשונה באתר החומרה THspot.co.il

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.