כבר שמענו על לא מעט נוזקות ורוגלות במערכת האנדרואיד, אך נראה כי ההאקרים רק מתייעלים ומחפשים שיטות חדשות. The Gurdian מדווח כי הונאה חדשה המכונה Simplocker גורמת לנעילת הקבצים המאוחסנים בכרטיס ה-SD שבמכשיר ודורשת כופר כדי לפתוח אותם.

באמצעות אפליקציה, ההאקר מצליח לקבל גישה לקבצים כולל התמונות שצולמו במצלמה, הורדות ומסמכים שנשמרים לרוב באחסון או בכרטיס הזיכרון של המשתמש וכאשר נעשה ניסיון לצפות או לפתוח אותן קופצת הודעה בה היא דורשת סכום של 13 יורו (כ-61 שקל) בתמורה לכך. הנוזקה אף שומרת את פרטי הטלפון כמו מספר ה-IMEI בשרתים הנשלטים על ההאקרים אשר מבוססים על רשת ה-Tor ומוצפנת דרך מספר שרתים המקשים על האיתור שלהם.

בחברת האבטחה ESET שגילו את הנוזגה הסבירו בבלוג כי מי שמעוניין בקבצים שלו יהיה עליו לשלם את הכופר, אחרת אין דרך קלה להחזיר אותם בחזרה זאת למרות כי אין כל הבטחה שאכן ההאקרים יעמדו בחלקם ויחזירו למשתמש את הקבצים.

לא ידוע עוד כמה משתמשים נפגעו מהנוזקה והאם היא בתפוצה רחבה, שכן דרישת הכופר היא בשפה האוקראינית.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.