למרות שנותרו להם עוד חודשים ארוכים טרם השקתה הרשמית של מערכת האנדרואיד M שהוצגה שלשום, מתעוררת לה כעת השאלה אילו מבין מכשירי האנדרואיד אמורים לקבל את הגרסה החדשה, והכי חשוב – מתי.

המכשירים הראשונים שייזכו לקבל את הגרסה החדשה יהיו, כצפוי, מכשירי סדרת הנקסוס של גוגל. באשר ליצרניות אחרות ומכשירים אחרים, כאן מתעוררת הבעיה ומשתמשי האנדרואיד תלויים בחסדיהן של היצרניות השונות.

היצרנית הטיוואנית HTC כבר הבטיחה מצידה כי תעדכן את מכשיריה בתום 90 יום מרגע שחרור הגרסה לציבור הרחב, אם כי לא ברור לפי שעה מי מבין מכשיריה יעודכן לגרסה החדשה. עם זאת, סביר להניח שהמכשירים שכן יעודכנו יהיו בהכרח מכשיר ה-M8 ומכשיר הדגל החדש M9. היצרנית הטייואנית אגב הייתה מבין הראשונות לעדכן את מכשיר ה-M8 לגרסת הלוליפופ.

ההיסטוריה תחזור על עצמה?

בנוגע ליצרניות האחרות, אין לדעת לפי שעה מי מבין המכשירים יזכו לקבל את הגרסה ראשונה, שכן היצרניות עצמן טרם יצאו בהודעה רשמית ומסודרת על כך. עם זאת, על סמך השקת גרסת האנדרואיד Lolipop 5.0 אשתקד, ניתן ללמוד מספר דברים: חברת מוטורולה, הייתה הראשונה לעדכן את  מכשיר ה-Moto X לגרסת הלוליפופ מבין כל היצרניות והמכשירים השונים כבר בחודש נובמבר, אם כי אין לדעת בוודאות כי תבצע מהלך דומה גם הפעם. מיד אחריה, עדכנה LG את מכשיר ה-G3 לגרסה החדשה בחודש דצמבר שבעקבותיה עדכנה גם סמסונג את מכשיר ה-S5. כחודשיים לאחר מכן, בחודש פברואר, עדכנה היצרנית הקוריאנית את מכשירי הנוט 3 ו-4 לגרסת הלוליפופ כמו גם את מכשיר הדגל מלפני שנתיים, ה-S4. סוני הייתה מבין האחרונות לעדכן לגרסת הלוליפופ.

Lollipop-chart

 יש לציין כי בטרם תשיק גוגל את הגרסה החדשה, ישוחררו להן שלוש גרסאות הדגמה (Preview) למפתחים על מנת שיוכלו לבדוק אותה ולדווח על בעיות אותן איתרו כמו גם בכדי להתאים את היישומים השונים. גרסת ה-Preview הראשונה כבר שוחררה אמש, מיד לאחר תום כנס המפתחים, גרסת ה-Preview השנייה צפויה להשתחרר כחודש לאכן מכן, בחודש מאי, ולבסוף גרסת ה-Preview השלישית שתשוחרר ביולי, כשהגרסה הרשמית צפויה לראות אור במהלך הרבעון השלישי של השנה הנוכחית. כלומר: סוף אוגוסט-תחילת ספטמבר.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.