לא מעט משתמשי האנדרואיד מקבלים התראה של חוסר מקום כאשר מנסים להתקין אפליקציה. למי שיש מקום לכרטיס אחסון אז הוא היה יכול להעביר חלק מהאפליקציות לשם, רק באלה שתמכו בפונקציה אבל העמדה הרשמית של גוגל בעניין היא שלא להוסיף כרטיס זיכרון. זאת היה ניתן לראות לאורך השנים במכשירי הנקסוס שכן דבר זה מונע תקלות הן באפליקציות והן בביצועי המכשיר. אבל כל זה הולך להשתנות עם השקת גרסת ה-Android M, שיחד איתה היא הכריזה על אימוץ רשמי של כרטיס הזיכרון ויתרה מכך – תמיכה מלאה כאחסון בעל משמעות.

כעת, במכשירים בהם יש תמיכה בכרטיס זיכרון נוכל להפוך אותו לחלק מהזיכרון הפנימי של המכשיר, ולא כאחסון נוסף המיועד בעיקר לתכנים האישיים שלנו. המערכת תוכל להתייחס אליו כאחסון לכל דבר וגם לעטוף אותו בשכבה של הצפנה, כך שלמעשה הוא יספק הרחבה של האחסון הקיים וניתן להעביר אליו כל תוכן שנרצה מהמכשיר – אפליקציות, תמונות, הורודו ועוד. יתרה מכך, ניתן לבצע מיגרציה, העברת נתונים בין האחסון הפנימי של המשתמש בטלפון לכרטיס הזיכרון, כך שיתפנה מקום אחסון משמעותי לשימוש המשתמש.

הפונקציה תומכת לא רק בכרטיסי אחסון מסוג microSD, אלא גם בהתקנים חיצוניים כמו USB OTG כמו דיסק און קי או כרטיסי זיכרון אחרים, זאת בהנחה כי המכשיר מחובר באופן תמידי לאותו התקן אחסון חיצוני, מה שמתאים למכשירים כמו טלוויזיות, מימירים וכו’.

קרא עוד:  אפל מחייבת החלפת סוללות iPhone במרכזי שירות מורשים בלבד

בינתיים האפשרות דורשת כמה פקודות פשוטות דרך מנגנון ה-ADB כדי להפעילה, אך ייתכן שבהמשך נראה זאת כאפליקציות שיאפשרו לנצל את היכולת החדשה. עוד על יכולות המערכת בכתבה כאן.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.