כנס המפתחים השנתי של גוגל צפוי להביא עימו השנה חדשות רבות ופרטים על החידושים מבית גוגל. אולי נשמע על ה-Motorola X Phone, נראה גרסה חדשה לנקסוס 7, נשמע על שירות ה”בבל” וגם על גרסת האנדרואיד הבאה, Key Lime Pie. או שלא?

דיווח ברשת על כך כי גרסת האנדרואיד 5.0 המוכרת בשם Key Lime Pie תדחה בכחודשיים עד שלושה חודשים. Gadgetronica אומר כי גוגל דחתה את ההכרזה על המערכת כדי לתת הזדמנות קודם ליצרניות לעדכן את מכשיריהם לגרסת האנדרואיד 4.2.2, שכידוע זוחלת בכניסתה לשוק, ורבות מהיצרניות עדיין לא שחררו גרסה חדשה. למעשה, מכשירים רבים עדיין בכלל לא קיבלו עדכון ל-Jelly Bean ועדיין נמצאים בגרסת ה-ICS.

אמנם גוגל יכולה להיות מרוצה שכן גרסת ה-Jelly Bean כבר תופסת כ-25 אחוז מסך המכשירים, אולם ישנם עוד כ-30 אחוז שעדיין עם גרסת ה-ICS ו-40 אחוז עם גרסת ה-Gingerbread המיושנת, שסביר כי רובם לא יזכו כבר לעדכון.

דיווח זה מצטרף לדיווח הקודם שקיבלנו בשבוע שעבר הטוען כי גם מכשיר הנקסוס 5, הלא הוא ה-Motorola X יידחה לכיוון חודש אוגוסט, שכן זהו המכשיר אשר היה אמור לרוץ עם גרסת האנדרואיד החדשה וייתכן כי זו גם הסיבה לדחייה. סיבה אחרת היא השמועות כי היא תשיק את נקסוס 4 בגרסת 32 ג'יגה עם תמיכה ב-LTE ושינויים קלים בעיצוב החיצוני.