לפעמים נראה שכבר אין מקום יותר לגידול של אנדרואיד (Android) בשוק הסלולר העולמי. עם זאת מצליחה מערכת ההפעלה של גוגל (Google) לשבור שיאים חדשים. זה קורה במיוחד במדינות מסוימות בהן iOS של אפל (Apple) הייתה חזקה. עכשיו היא יותר חלשה באופן יחסי, ואנדרואיד מחזקת את השליטה שלה גם במקומות אלו.

לפי דיווח של חברת מחקר השווקים קאנטר (Kantar Worldpanel), בשלושת החודשים שמסתמים באפריל 2016, צמחה אנדרואיד בחמש המדינות המובילות באירופה בשיעור משותף של 5.8% ונתח השוק שלה עומד כרגע על 76%. הגוש הזה כולל את בריטניה, גרמניה, ספרד, איטליה וצרפת. והתמונה מעבר לאוקיינוס, בארצות הברית, מאוד דומה באפיון שלה: אנדרואיד בתקופה הזו זכה לנתח שוק של 67.6% לעומת 62.4% באותה תקופה ב-2015. לעומת זאת, iOS של אפל (Apple) צנחה מ-33.2% ל-30.7%.

Kantarומה קורה בסין? לפי קאנטר הצמיחה של אנדרואיד, במדינה בה יש הכי הרבה יצרניות של מכשירים המבוססים על מערכת ההפעלה בכל רחבי העולם, הייתה מ-74% ל-78.8% ואילו iOS התכווצה מ-25.2% ל-20.1%.

בעוד שבמדינות כמו סין רוב הצמיחה של אנדרואיד נובעת מאנשים שעדיין רוכשים לראשונה טלפונים חכמים, על חשבון המכשירים הפשוטים, במדינות מבוססות כמו ארצות הברית הסיבה היא דווקא לקוחות מרוצים. לפי החברה למעלה מ-90% מרוכשי אנדרואיד במדינות המבוססות הם לקוחות חוזרים.