כבר שמונה חודשים עברו מאז שגוגל שחררה רשמית את גרסת מערכת ההפעלה ה-4 של האנדרואיד, ה-ICS, אך עדיין מעט מאד מכשירים מריצים אותה ברחבי העולם, ומיום ליום נדמה לנו כאילו גוגל כבר קבעה שיא בפריסה האיטית ביותר של מערכת הפעלה בעולם הטכנולוגי. אך למרות זאת, יש היום חדשות טובות.

בסוף השבוע פרסמה גוגל באתר המפתחים הרשמי של אנדרואיד את תהליך ההפצה של האנדרואיד על מגוון גרסאותיה. לפי הנתונים כעת, גרסת ה-GingerBread (בגרסאות: 2.3-2.3.7) נשארת דומיננטית כפי שהייתה בחודש אפריל האחרון ועוברת את כל הגרסאות האחרות עם נתח של 65% מסך המכשירים המריצים אנדרואיד. גרסת ה- Froyo שהיא 2.2 סוף סוף רושמת ירידה (למרבה השמחה) וכעת היא עומדת על נתח שוק של 19.1%. גרסת ה-HoneyComb שהיא 3.1-3.2 (הגרסה המיועדת לטאבלטים) נשארת כמעט ללא שינוי עם 2.7% מנתח השוק וגרסת "הקסטה" האחרונה (ואולי הטובה ביותר עד כה; ICS 4.0-4.0.4) רושמת עלייה ומטפסת אל עבר ה-7.1% נתח שוק, זאת לעומת 4.9 אחוזים בחודש שעבר, עלייה של פי שתיים במספר המשתמשים. בהחלט עליית מדרגה עבור הגרסה הזו אך קשה שלא לשים לב שגרסאות ישנות יותר עדיין תופסות בעקשנות נתחים משמעותיים בתרשים המוצג. הסיבה שבגללה רוב המכשירים היום לא מעודכנים, שמונה חודשים מרגע השקת גרסת הקסטה, היא בגלל שיצרניות סלולר רבות כדוגמת סמסונג, LG ומוטורולה מתעכבות בשחרור העדכון שכן על כל חברה להתאים את מערכת ההפעלה לממשק המשתמש הייחודי לה עבור כך מכשיר בנפרד, למרות שלדעתנו אין סיבה שזה ייקח זמן כה רב, שכן עדיין לא מעט מכשירים עוד לא הספיקו לקבל את העדכון המיוחל. סיבה נוספת הגורמת למעט משתמשים להריץ את גרסת הקסטה היא שיש עדיין בשוק המון מכשירים עם חומרה שלא מספיק חזקה כדי להריץ את גרסת ה-ICS ולכן הם נשארים עם Gingerbread, כך לפחות לדברי היצרניות.

קרא עוד:  התקבל קוד אימות במסרון? גוגל תחסוך לכם את ההקלדה

אנו מאמינים כי בהמשך השנה (בערך מתחילת המחצית השנייה) אנו נראה עלייה בכמות המכשירים המריצים את ICS שכן עד אז יותר ויותר מכשירים יעודכנו לגרסה האחרונה ויותר מכשירים חדשים יגיעו כשהם כבר ארוזים עם גרסת הקסטה. אף יתכן כי מכשירי הדגל החדשים בשוק (Galaxy S III ו-HTC One X) יגרמו בעצמם לעלייה מאסיבית מכיון שהם צפויים למכור כמות נכבדת, מה שיביא יותר משתמשים שיוכלו ליהנות מה-ICS. כמו כן אנו נזכיר כעת כי גוגל תקיים ב-27 בחודש הזה בסן פרנסיסקו את כנס Google I/O השנתי שלה שבה היא ככל הנראה תציג את טאבלט הנקסוס הראשון, ששמועות אומרות כי הוא יריץ את גרסת האנדרואיד הבאה שמכונה-Jelly Bean, וגם את "הדור הבא של ה- Google maps". אנחנו מבטיחים לכם כי אנו כבר מצפים בקוצר רוח שהתערוכה תצא לדרך ונעדכן עם החדשות שיגיעו משם.