לחצו להגדלה

על-פי סקר שבוצע על-ידי comScore, חברת מחקר ונתח השוק שיווק באינטרנט  נמצא כי לראשונה מערכת ההפעלה אנדרואיד חצתה את רף 50 אחוזי נתח שוק וכעת חולשת על 51 אחוזים משוק הסמארטפונים האמריקאי.

כל אמריקאי שני מחזיק במכשיר אנדרואיד
ברבעון האחרון שהסתיים ב-31 למרץ, חוותה מערכת ההפעלה של גוגל עלייה בנתח השוק של 3.7 אחוז, בהשוואה לאפל עם מערכת ההפעלה השניה בגודלה מבחינת נתח שוק אשר זכתה לעלייה של 1.1. העלייה בנתח השוק של אפל וגוגל באה על חשבונן של RIM ומיקרוסופט אשר חוו ירידה כאשר נתח השוק שלהן הצטמצם ל-12.3 ו-3.9 אחוז, בהתאמה. מכשירים מבוססי סימביאן מצידם שומרים על נתח שוק מזערי של 1.4 אחוז.

מעניין יהיה לראות אם בעקבות השקת מכשיר ה-Lumia 900, אשר הושק בארצות הברית באפריל, נזכה לראות עלייה בנתח השוק של מיקרוסופט. שכן סדרת המכשירים החדשה של נוקיה זכתה להתעניינות רבה בארצות הברית ואף הספיקה לכבב ברשימת רבי-המכר של אתר אמאזון.

ה"קסטה" מתחילה לתפוס תאוצה

תפוצת הגירסאות, לחצו להגדלה

בתוך כך, כמדי כל רבעון מפורסמים בבלוג המפתחים לאנדרואיד הנתונים אודות התפוצה של גירסאות אנדרואיד השונות, ניתן לראות כי גירסת ה"קסטה" (Ice Cream Sandwich) רצה כעת על כ-4.9 אחוז מכלל מכשירי האנדרואיד, זאת בהשוואה לחודש אפריל בו התפוצה שלה עמדה רק על 2.9 אחוז.

את העלייה ניתן לייחס לשחרור של מכשירי אנדרואיד החדשים לשוק כמו קו מכשירי ה-One של HTC לצד שחרור עדכונים למכשירים פופולריים כמו ה-Galaxy S II. מאכזב לראות כי חרף העובדה שעברו שבעה חודשים מאז השקתה הרשמית של הקסטה, גירסא 2.2 המיושנת הידועה בשם הקוד Froyo ותר נפוצה ממנה.

קרא עוד:  אופו שוב מפתיעה: השיקה את Reno2 עם מצלמת סנפיר כריש

אך אנו מקווים כי כל זה ישתנה בקרוב שכן מכשירים נוספים צפויים לקבל עדכון תוכנה בשבועות הקרובים כמו קו מכשירי ה-Xperia של סוני ומכשיר ה-Razr הדקיק כך שחודש הבא אנו צופים לראות קפיצה נוספת בתפוצתה של הקסטה.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.