איך זה להריץ את מערכת החלונות Windows XP הוותיקה על הסמארטפון? אם ברשותכם מכשיר אנדרואיד, תוכלו לנסות ולחזור לימים בהם XP שלטה ללא עוררין בשוק המחשבים, בגרסה ייעודית וחביבה למערכת האנדרואיד.

לא תדרשו לחבר כונן DVD למכשיר (לא שזה אפשרי), או לבצע התקנה ארוכה שיכולה לגרום לנזק במכשיר (כן, יש כאלה שעשו זאת, באמצעות אמולטור), אלא להוריד אפליקציה קטנה מהגוגל פליי בשם XP Mod. לא באמת מדובר במערכת עצמה כמובן, אלא בלאנצ'ר ייחודי המחליף את הלאצנ'ר המקורי של המכשיר ונראה זהה ל-Windows XP. יש לנו כאן את כפתור ההתחל עם כל האפליקציות שבמכשיר, המחשב שלי עם גישה לכוננים השונים כמו כרטיס הזיכרון והזיכרון הפנימי, ניתן לסייר ולהעתיק ולהדביר תוכן, למחוק, להפעיל את הדפדפן ולגשת לתמונות ולקבצים שלנו ואפילו צליל ההפעלה המסורתי מתנגן בהתחלה.

התחושה כי אכן חזרנו כמה שנים אחורה לימי XP העליזים, אם כי עדיין חסרים לנו האפשרויות לשנות רקע חי, להוסיף ווידג'טים, אייקונים ומספר מסכי בית וגם האפליקציה עוד מלאת באגים למרות שהמפתחים ממשיכים לעבוד עליה במרץ, אבל אין ספק כי זו חוויה מרעננת לממשק האנדרואיד המוכר.

להורדה

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.