ממשק האנדרואיד החדש מבית גוגל בגרסת 2.0 ובשמו Donut זמין להורדה בגרסתו הראשונית, כך פורסם היום באתר XDA Developers. לפי מאפייניו נראה הדבר מעלה בכמה רמות את מה שהכרנו מגרסה 1.5. על פי הדיווח, הממשק החדש אמור לכלול מולטי טאץ' מלא, גיבויים אוטומטיים, ממשק מצלמה חדש, הפעלה באמצעות דיבור, ציור סמלים קבועים מראש על המסך להפעלת פעולות שונות וכן ביצועים טובים ומהירים יותר. הממשק החדש אמור להיכנס לראשונה לפעולה במכשיר ה-HTC Hero כבר השנה, כך שנראה כי המכשיר יזכה לממשק משופר מאוד.
ה- Donut יכלול גם חיפוש אוניברסלי, ולפי התמונות השונות שפורסמו, תהיה תמיכה גם ברשת ה- CDMA וגם ברשת ה- GSM, מה שמגדיל את סיכוייהן של רשת Sprint ו- Verizon לעבוד לראשונה עם מכשיר אנדרואיד.
הצוות של XDA דיווח כי הממשק רץ על מכשיר ה- G1 כאימולטור אך ישנן מספר בעיות של חוסר תאימות, שכן הממשק הוא בגרסת 2.0 לעומת ה- G1 שפועל על 1.0. התמונות החדשות נראות טוב ובהחלט מצביעות על שיפור ותוספת המולטי טאץ' מעלה תקווה למכשירים תומכים בקרוב.
(מקור)

עדכון: מקורות בצוות הפיתוח דיווחו כי לא מדובר בגרסה 2.0 של האנדרואיד ובנוסף הם מצהירים כי ל- Donut לא תיהיה תמיכה במולטי טאץ'- בכך מתמוססות להם השמועות.