אנדרואיד Android 7.0 נוגט Nougat במדשאות גוגל

גוגל (Google) שחררה את דו"ח ההפצה החודשי של מערכת ההפעלה אנדרואיד (Android) במכשירים שמריצים גרסאות שונות שלה, כאשר הנתונים מעודכנים לשבוע האחרון שהסתיים ב-26 באוקטובר.

באופן די מפתיע, גירסת מערכת ההפעלה האחרונה ביותר, אנדרואיד 9 (Pie), אינה מופיעה ברשימה למרות ששוחררה רשמית בחודש אוגוסט האחרון. גירסת פאי כבר רצה על מכשירי ה-Pixel 2 של גוגל (וגם על מכשירי ה-Pixel 3, אם כי אלה יצאו רק בתחילת החודש הנוכחי), ועל מכשירי ה-OnePlus 6 וה-Essential Phone. יחד עם זאת, אחוזי ההתקנה שלה כנראה עדיין נמוכים מדי בשביל לכלול אותה בדו"ח (מתחת ל-0.1%).

מי שכן כלולה בדו"ח היא הגירסה הקודמת של אנדרואיד, אנדרואיד 8 (Oreo), אשר אחוז השימוש בה עלה ל-19.2% (לעומת 14.6% בחודש שעבר). יחד עם זאת, גירסת אנדרואיד 7 (Nougat) עדיין תופסת את המקום הראשון עם 29.3% (ירידה קלה מה-30.8% של החודש שעבר). גירסת אנדרואיד 6 (Marshmallow) גם היא עוקפת את Oreo עם 21.6% (לעומת 22.7% בחודש שעבר), וגירסת אנדרואיד 5 (Lollipop) עם 18.3% (לעומת 19.2% בחודש שעבר).

שאר הגירסאות המופיעות בדו"ח הן KitKat (עם 7.8%) ו-Jelly Bean (עם 3.2%), אשר אחוז השימוש בהן יורד אף הוא בצורה איטית, בעוד שאר הגירסאות (Ice Cream Sandwich ו-Gingerbread) תופסות אחוזים זעומים בלבד (0.3).