אם ברשותם מכשיר אנדרואיד, מעכשיו קל יותר מתמיד להשתמש בשירות איתור המשיר מרחוק. גוגל הפעילה כעת את אתר ה-Android Device Manager, שירות איתור איתור המכשיר מרחוק במקרה שאבד או נגנב.

השירות זמין כבר כעת לרוב מכשירי האנדרואיד בגרסה 2.2. ומעחה  בכניסה לאתר ישירות מכאן. אין צורך לבצע התקנה או הגדרה כלשהי, וכל שנדרש הוא להתחבר לשירות באתר הייעודי עם שם המשתמש והסיסמה האישית בחשבון גוגל.

בהתחברות לשירות רואים את מפת העולם של Google Maps ואת המכשיר שברשותנו. על גבי המפה ניתן לראות את מיקום המכשיר ברמת דיוק גבוהה יחסית, זאת במידה והמכשיר נמצא במקום פתוח. עוד ניתן לבצע הוא צלצול המכשיר מרחוק גם אם המכשיר מושתק וכן כפתור למחיקה כללית של התוכן ואפוס לברירת המחדל זאת במידה ולא הצלחתם להחזיר לרשותכם את המכשיר ויש חשש למידע האישי בתוכו, אולם אפשרות זו צריכה להיות מאופשרת בהגדרות המכשיר לפני כן.

בגוגל אומרים כי אפליקציה לאנדרואיד ייעודית גם כן תגיע בקרוב, ובינתיים אתם יכולים לבדוק האם השירות כבר עובד אצלכם בכניסה לכתובת www.android.com/devicemanager.

מי שמעוניין לבחון חלופות נוספות לגוגל, ישנם עוד מספר אפליקציות לאנדרואיד המספקות פתרון דומה ותוכלו לקרוא עליהם בכתבה הבאה.