גוגל (Google) הודיעה היום כי במסגרת תכונה חדשה שנוספה לעדכון מערכת ההפעלה אנדרואיד 8.1 (Android Oreo), ששוחרר לפני כחודש וחצי, תוכל המערכת להציג למשתמש את מהירות הרשתות האלחוטיות שנמצאות לידו, זאת על מנת לסייע לו להחליט לאיזו מהן כדאי לו להתחבר, אם בכלל.

את המהירות ניתן לראות בתפריט ההגדרות של הרשת האלחוטית, בתור אחת מארבע אפשרויות: מאוד מהיר, מהיר, סביר ואיטי. ההבדל בין "מאוד מהיר" ל"מהיר", לפי גוגל, נעוץ ביכולת להזרים סרטוני וידאו באיכות  גבוהה לעומת סרטונים באיכות רגילה, שהם למעשה רוב הסרטונים. מהירות "איטית" משמעותה שניתן להשתמש ברשת האלחוטית לשליחת הודעות או ביצוע שיחות קוליות דרך הרשת (כלומר, אפליקציות העברות מסרים כמו וואטסאפ או פייסבוק מסנג'ר). מהירות "סביר" פירושה גלישה, שימוש במדיה חברתית והזרמת מוזיקה.

רשתות פתוחות בבתי קפה, למשל, יהיו לרוב רק "מהירות" בצורה שתספק את היושבים בהם לצרכי גלישה רגילה, שימוש במדיה חברתית, צפיה ביוטיוב, הזרמת מוזיקה וכן הלאה. המערכת תציג מהירות רק של רשתות פתוחות שאינן מוגנות בסיסמא, שכן גוגל אינה יכולה לבחון רשתות אינטרנט פרטיות.

כמו כן טוענת גוגל כי בעלי רשתות פתוחות יוכלו לבטל את הצגת המהירות שלהן למשתמשים על ידי שימוש ב-canary URL. גם משתמשים פרטיים יוכלו לבטל את האופציה הזו על ידי גישה להגדרות > רשת ואינטרנט – WiFi > העדפות > מתקדם > דירוג ספק אינטרנט – ללא.

עדכון אנדרואיד 8.1 זמין נכון לעכשיו רק עבור מכשירי ה-Pixel של גוגל על כל נגזרותיהם, ה-Nexus 5X וה-Nexus 6P.