האנדרואיד עולה לנו ביוקר? מחקר חדש בדק ומצא כי האפליקציות שבאנדרואיד מארקט יקרות פי 2.5 בממוצע מאשר במקבילה, האפסטור של אפל ומשתמשי האנדרואיד משלמים על אפליקציות יותר ממשתמשי האייפון.

חברת canalys שביצעה את המחקר בדקה מה הם 100 האפליקציות הכי פופולריות שבתשלום בשתי החנויות וחישבה את סך העלות של האפליקציות שבתשלום. התוצאה היא שבאנדרואיד מארקט, נשלם על כל האפליקציות 374.37 דולרים, בעוד שבאפסטור נשלם 147 דולרים בלבד. אם נחלק זאת למאה האפליקציות נגיע ל-3.74 דולרים בממוצע לאפליקציה באנדרואיד מארקט ו-1.47 דולרים באפסטור של אפל, כמעט פ-2.5 יקר יותר מאשר באפל.

לא רוצים לשלם
האנליסטים בחברה אומרים כי החנות של אפל יותר תחרותית הדורשת מהמפתחים להוריד מחירים ומנגד משתמשי האנדרואיד לא ממהרים להוציא כסף מהכיס: “מכירת אפליקציות נוספות במחירים גבוהים זה הגביע הקדוש עבור מפתחים, אבל להשיג כמויות גדולות של יישומים בתשלום באנדרואיד זה אתגר לא קטן. תחרות ומחירים אגרסיביים בין מפתחי האנדרואיד תסייע ותעודד צרכנים רבים לבצע את הרכישה הראשונה שלהם, תגדיל את מספר ההורדות ולבסוף גם תטיב עם המערכות האקולוגיות”, סיכם האנליסט רייצ'ל לשפרו.

מה שמעניין הוא שבין 100 האפליקציות שברשימה, רק 19 כותרים מופיעים בשתי החנויות, וכרגע במקום הראשון הוא המשחק Where's My Water גם באנדרואיד מארקט וגם באפסטור וכותרים נוספים שממוקמים במקומות הראשונים הן Cat The rope ו-Fuite Ninja. ברובם אין הבדל במחיר, אך משחק המונופול דווקא יקר פי 5 למשתמשי האנדרואיד באופן בלתי ברור.

קרא עוד:  לכבוד חגיגות 11 שנים לחנות האפליקציות: אפל מחדשת את המשחק הראשון שלה

יש לזכור כי במערכת האנדרואיד קל יותר להוריד אפליקציות בחינם, אם זה דרך הרשת או דרך חנויות אפליקציות ייעודיות המפיצות יישומים שבתשלום להורדה בקלות וללא עלות כלל. ומה איתכם? קונים או מורידים? שתפו אותנו בתגובות. (מקור)