גוגל (Google) הכריזה על מספר שינויים במדיניות חנות האפליקציות שלה, ה-Play Store, שעשויים להשפיע באופן דרמטי על המפתחים והמשתמשים כאחד. החברה מעוניינת לצמצם את משך הזמן החולף מהרגע שבו גרסה חדשה של מערכת ההפעלה אנדרואיד יוצאת לשוק, ועד שהיא מתקבלת כסטנדרט מקובל. לצורך כך, תדרוש גוגל מהמפתחים לתמוך בגרסה עדכנית של אנדרואיד בעת העלאת האפליקציה לחנות ה-Play Store.

החל מאוגוסט 2018, לא ניתן יהיה עוד להעלות אפליקציות שפותחו עבור גרסת אנדרואיד בת יותר משנה. בנובמבר 2018 דרישה זו תורחב גם לעדכונים לאפליקציות קיימות. בנוסף, החל מחודש אוגוסט 2019, תחייב גוגל כל אפליקציה חדשה או עדכון לאפליקציה קיימת לתמוך בקוד 64 ביט. למרות שתכונה זו הוצגה כבר לפני שנים ברמת מערכת ההפעלה וכל מכשירי הדגל של היצרניות המובילות תומכות בה, רק 40 אחוז מהאפליקציות הקיימות כיום ב-Play Store מסוגלות לפעול במצב 64 ביט (לעומת אפל, שכבר ב-2015 הציבה דרישה לתמיכת 64 ביט בכל אפליקציה).

גוגל אומנם תאפשר למפתחים להתאים את האפליקציות שלהם לגרסאות ישנות יותר של אנדרואיד לצד התמיכה הנדרשת בגרסאות העדכניות, אולם הכללים החדשים עשויים לגרום למפתחים לנטוש אפליקציות וותיקות – שכן המאמץ הנדרש לצורך עדכונן יהפוך לגדול ויקר מידי. כמו כן, מאחר והמפתחים ידרשו להתאים את האפליקציות לגרסאות עדכניות של מערכת ההפעלה, ייתכן שיושקע פחות זמן ומאמץ בהתאמתם למכשירים וותיקים יותר.

קרא עוד:  חודש לפני ההשקה: Pixel 4 נחשף בוידאו

שינוי נוסף, שלא ידרוש כל מאמץ מצד המפתחים אך עדיין עשוי להשפיע על התעשייה, הוא שתילה אוטומטית של קוד אבטחה (Security Metadata) בכל אפליקציה, המיועד להבדיל בין קבצי APK שהורדו ישירות מה-Play Store, ואלו שהופצו מחוץ אליה.