מפתחים יישומים לאנדרואיד?, יש לגוגל בשורה משמחת עבורכם. בבלוג המפתחים של אנדרואיד הוכרז על החלטה להגדיל את הגבלת נפח היישומים לעד 4GB. מדובר בבשורה משמחת במיוחד עבור מפתחי משחקים או יישומים גרפיים כבדים.

עד כה הוגבל נפח היישומים ב-Android Market או שמא עליינו להתרגל לכנות את חנות-היישומים כ-Google Play Store ל-50MB ליישום, במידה ומפתחים רצו לבנות יישום החורג מנפח זה הם נאלצו להקים שרתי-אחסון ייעודים ובתוכם לאחסן קבצי הרחבה שהיישומים יורידו בעת ההפעלה הראשונה שלהם – דבר זה היווה חסם ראשוני עבור מפתחים דלי-אמצעים, שכן הקמה ותחזוקה של שרתי קבצים הם אינם דבר זול.

אך כעת בגוגל החליטו להרים את נפח האיכסון לעד 4GB, בעוד גודלם של קבצי ה-APK, קבצי ההתקנה של מערכת האנדרואיד עדיין מוגבלים ל-50MB. מפתחים יכולים לבחור לאחסן את קבצי ההרחבה על השרתים של גוגל. קיימת מגבלה של 2 קבצי הרחבה בנפח של 2GB כל אחד. כך שבהחלטה זו בגוגל מסייעים למפתחים הקטנים יותר המעוניינים ליצור יישומים בעלי רמה גרפית גבוהה מבלי לגרור אותם להם הוצאות נוספות של הקמת שרתי-אחסון. (מקור)

 

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.