גוגל (Google) הכריזה כי Android 8.1 Oreo השלימה את שלב הבטא והיא מוכנה כעת להפצה רשמית לכלל המשתמשים. בעלי מכשירי Pixel ו-Pixel 2, כמו גם בעלי מכשירי Nexus 6P ו-5X והטאלבט Pixel C מוזמנים להוריד את קובץ ההתקנה הידנית או להמתין בסבלנות לעדכון האוטומטי שצפוי להתרחש במהלך הימים הקרובים.

Android 8.1 היא אומנם עדכון מינורי יחסית לגרסה 8.0, אך עדיין כלולים בה מספר חידושים מעניינים. החשוב בהם הוא תמיכה ב-Neural Network API, ממשק פיתוח המאפשר למפתחי אפליקציות לנצל את יכולותיהם של מעבדי בינה מלאכותית המוקדשים לחישובי רשת עצבית כדוגמת Visual Core המותקן ב-Pixel 2 וב-Pixel 2 XL. לטענת גוגל, השימוש ב-API זה יאפשר לאפליקציית הצילום של הפיקסל לבצע עיבוד תמונה במהירות גבוהה עד פי חמש, וכבעשירית מכמות האנרגיה שנדרשה לפני כן.

רוב השינויים האחרים קוסמטיים בלבד, אם כי לחלקם עשויה להיות השפעה חיובית על אורך חייהם של מסכי OLED הנוטים לצריבה. כפתורי הניווט בתחתית המסך, לדוגמה, ישנו את צבעם מצבע מלא לשקוף למחצה לאחר שיחלפו מספר שניות בהן הם לא יהיו בשימוש. בנוסף יוצג המצב הנוכחי של הסוללה בהתקני בלוטות' המחוברים למכשיר בתפריט ההגדרות המהירות. וכן, רגשון הצ׳יזבורגר המפורסם תוקן – כעת פרוסת הגבינה מופיעה במקומה הנכון.

זו גם הגרסה הראשונה של אנדרואיד הניתנת להפעלה כ-Android Go, המותאמת למכשירים זולים בעלי נפח זיכרון מוגבל.