אנדרואיד Android 7.0 נוגט Nougat במדשאות גוגל

גוגל (Google) שיחררה אמש את גרסה 7.1.1 של אנדרואיד נוגט (Nougat) אשר מביאה עימה אל מכשירי ה-Nexus מספר שיפורי תוכנה שראו אור לראשונה על צמד מכשירי Pixel של החברה.

בין החידושים הבולטים ניתן למצוא את יכולת 'הפעולות המהירות' (Quick Actions), המאפשרת להציג תפריט פעולות מהיר בעת לחיצה ארוכה על סמל האפליקציה במסך הבית או במגירת היישומים. יכולת שהוצגה תחילה על מכשירי iOS המצויידים בטכנולוגיית ה-3D Touch.

גרסה 7.1.1 מביאה עימה גם תמיכה במקלדת תמונות, יכולת המאפשרת לבצע מתוך המקלדת חיפוש והטמעה של קבצי תמונה מונפשת או קבצי GIF. היישומים הראשונים שתומכים באפשרות זו הם כמובן יישומי ההודעות של גוגל כמו Allo, Google Message ו-Hangouts.

אימוג'י מגוונים מגדרית ומקצועית

בגרסה זו של נוגט נוספו גם חייכני אימוג'י חדשים של מקצועות נוספים כמו כוכב רוק, אסטרונאוט, חוואי ועוד. אך מעתה ניתן לבחור לא רק את הזהות האתנית של בעל המקצוע אלא גם את המין וזאת על-פי הפרסום בבלוג האנדרואיד הרשמי על מנת לשקף באופן נכון יותר את "מעמדם המרכזי של נשים בעולם".

Emoji

העדכון לגרסה 7.1.1 מיועד להגיע אל מגוון מכשירי גוגל כמו: Pixel, Pixel XL, Nexus 6P, Nexus 5X, Pixel C, Nexus 9, Nexus 6 נגן ה-Nexus Player ומגוון מכשירי Android One. העדכון נפרס בצורה מדורגת אך משתמשים שלא מעוניינים להמתין יוכלו להוריד את קובץ ה-image מהאתר הרשמי או להירשם אל תוכנית הבטא של אנדרואיד.

קרא עוד:  דיווח: סמסונג תציע 12 גיגה-בייט זיכרון בכל דגמי Galaxy S20

App shortcuts