אנדרואיד Android 7.0 נוגט Nougat במדשאות גוגל

נראה כי גרסת האנדרואיד הבאה, Android 7.0 במהדורת 'נוגט' תושק מוקדם יותר מהצפוי, למעשה נראה אותה כבר בחודש הבא (אוגוסט) באופן רשמי יחד עם שחרור עדכוני האבטחה ב-5 לאוגוסט, כך טוען המדליף הסדרתי evleaks.

לדבריו, גוגל (Google) לא תשחרר עדכון נוסף לגרסת המפתחים, עדכון אותו היא מקפידה לשחרר כל חודש והאחרון, החמישי במספר, שוחרר ב-18 ליולי. לכן, הערכות הן כי גוגל תספיק להקדים את לוח הזמנים המשוער ולהביא גרסה יציבה למכשירי הנקסוס כבר בחודש הבא, כמו גם גרסת קוד פתוח לפרויקט AOSP (ר"ת Android Open Source Project).

אם אכן הדברים נכונים, זה בעיקר אומר כי היצרניות השונות כמו HTC (שהבטיחה שחרור מהיר), סמסונג ואחרות, יוכלו להתחיל ולעבוד על גרסת האנדרואיד 7.0 מוקדם מהצפוי ובתקווה גם לשחרר עדכונים לפני 2017.

הסוף של Nexus 5

עם הבשורות המשמחות הללו, evleaks גם מדווח בשורות פחות נעימות לבעלי Nexus 5: לדבריו, המכשיר בן השלוש-שנים לא יזכה לעדכון המיוחל ל-Android 7.0. המכשיר ששוחרר באוקטובר 2013 יאלץ להישאר בגרסת האנדרואיד 'מרשמלו' 6.0.1, ממש בדומה לטאבלט Nexus 7 2013 שגם הוא לא יתעדכן יותר.

https://twitter.com/evleaks/status/759266685891248131

בשנה שעברה המכשיר שננטש היה Nexus 4, אך כמובן שקהילת המפתחים המשיכה ותחזקה ואפשרה לרבות להתקין את העדכון האחרון בשימוש של רום עצמאי. גוגל ככל הנראה תמשיך ותספק עדכוני אבטחה לעוד מספר חודשים.