אנדרואיד נוגט Nougat

גרסת הבטא החמישית של אנדרואיד 'נוגט' (Android Nougat) שוחררה הלילה, בהתאם למפת הדרכים ששרטטה גוגל (Google) ובמסגרתה החברה הצהירה כי תשחרר מדי חודש מהדורה חדשה. הפעם מדובר במהדורה החמישית והאחת לפני האחרונה שתושק ברבעון השלישי של 2016.

בעדכון שעלה לבלוג מפתחי האנדרואיד צויין כי בעוד ממשק תכנון היישומים (API) בגרסה 24 שהושק עם גרסת הבטא הרביעית הוא ממשק היישומים הסופי, הבטא החמישית מכילה את רוב הפונקציות שנראה עבור המכשירים התומכים. החברה מאפשרת למפתחים לבדוק את היישומים שלהם על גבי אנדרואיד נוגט באמצעות גרסה חדשה של האמולטור או צריבה של הגרסה החדשה על-ידי הורדת העדכון או צריבה באופן ידני. בנוסף, מאפשרת החברה למפתחים להגיש לחנות הגוגל פליי (Google Play Store) את היישומים אשר משתמשים בממשק תכנון היישומים בערוץ הייצור, בטא או אלפא.

ביצת הפסחא המסורתית גם כאן

בכל גרסת אנדרואיד גוגל הייתה מחביאה ביצת פסחא, תוכנות קטנות שיכולות להסתכם באנימציה חביבה סביב שם הקוד של הגרסה ועד למשחק דמוי Flappy Bird שניתן למצוא בגרסאות לוליפופ ומרשמלו. ב-Android Nougat ישנה ביצת פסחא (easter egg) חדשה אותה ניתן להפעיל, כמו ביצות הפסחא בגרסאות הקודמות, על-ידי מעבר לדף האודות מתוך תפריט ההגדרות, טפיחה מרובה על מספר הגרסה וכאשר יופיע הלוגו של אנדרואיד נוגט לטפוח מספר פעמיים עם טפיחה ארוכה על ה-N עד להופעת אימוג'י של חתול.

פעולה זו תאפשר להוסיף לווילון ההתראות משבצת של ביצת הפסחא בהשראת המשחק Neko Atsume בו יש לתפוס חתולים על-ידי הנחה של מנות אוכל שונות, כל חתול שייתפס יופיע בווילון ההתראות. האם תצליחו לתפוס את כולם?

קרא עוד:  ארגוני פרטיות לגוגל: הפסיקו שימוש באפליקציות המותקנות מראש

את גרסת הבטא החמישית ניתן להוריד באופן ידני מאתר המפתחים או בעדכון מהאוויר (OTA) לאחר הרשמה לערוץ הבטא של אנדרואיד. על-פי מפת הדרכים של גוגל היא צפוייה להשיק את אנדרואיד נוגט עד סוף חודש ספטמבר, מה שנותן לחברה הרבה זמן לבצע את ההתאמות האחרונות ולפתור באגים שימצאו עד שיחרור הגרסה הסופית.

משחק ההפתעה באנדרואיד נוגט

https://www.youtube.com/watch?v=5kunPYA-UpY