לא Muffin וגם לא M&M: גוגל (Google) הודיעה רשמית כי גרסת האנדרואיד M הבאה תכונה מרשמלו (Marshmallow). בטקס שהפך להיות מנהג קבוע, גוגל הניחה את הפסל, בדמות אנדרואיד גדולה האוחזת במרשמלו, על מדשאות מטה החברה במאונטיין ויו שבקליפורניה ואישרה סופית את השמועות הרבות בנוגע לשמה של הגרסה החדשה.

הרשאות אבטחה חדשות

האנדרואיד M הוכרזה בכנס Google I/O שנערך בחודש מאי האחרון, והיא מביאה מספר רב של חידושים ובניהם שירות התשלומים Google Pay, אפשרות לניהול הרשאות ברמת האפליקציות, שיפור בחיי הסוללה, תמיכה בחיישן טביעות אצבע, תמיכה בחיבורי USB Type C להטענה מהירה, ניהול משאבים חכם יותר ועוד.

עוד בנושא

גוגל גם אישרה סופית כי מספר הגרסה יהיה 6.0 ולא 5.2 כפי שחלק מהשמועות סברו וכי גרסאות ההדגמה העדכניות כבר זמינות להורדה לכל מכשירי הנקסוס האחרונים הכולל Nexus 5, 6, 9 וגם נגן ה-Nexus Player. גוגל גם השיקה את ערכת הפיתוח הסופית (SDK) לגרסה זו ומפתחים יוכלו מעתה להעלות אפליקציות התומכות בגרסה 6.0 לחנות ה-Play החל מהיום.

המערכת תושק סופית יחד עם מכשירי הנקסוס החדשים של LG ו-Huawei בסתיו הקרוב, והראשונים לקבל את העדכון המיוחל אלו ה-Nexus 5, 6 ו-Nexus 9, כאשר היצרניות הגדולות כמו LG, HTC וסמסונג צפויות לפרסם בהמשך את דגמי המכשירים שיעודכנו.

קרא עוד:  מצלמה משולשת לשוק הביניים: נוקיה הכריזה על Nokia 7.2 ו-Nokia 6.2

http://www.youtube.com/watch?v=Pct9Hl7l4E4