גוגל (Google) הכריזה על העדכון הראשון של מערכת האנדרואיד 6 'מרשמלו' והשיקה את גרסה 6.0.1, מכשירי הנקסוס תחילה.

הספרה הנוספת לגרסה מעידה כי לא מדובר בעדכון גדול במיוחד ואכן זה כך: תחילה וכפי שכבר ציינו, העדכון כולל למעלה מ-200 מדמויות אמוג'י חדשות שנוספו למקלדת ברירת המחדל של גוגל, שגם זמינה כבר להורדה כאפליקציה להתקנה בנפרד למי שלא מעוניין לחכות.

בין האייקונים השונים אפשר למצוא אמוג'י פוליטקלי-קורקט בגווני עור שונים, אצבע משולשת, סמלילים חדשים כמו חיות (עכביש, הודו, סרטן, אפילו יש חד קרן!), מאכלים (טאקו, בוריטו, פופקורן), חפיצים (מחשב, מיקרופון, בקר משחק, מדפסת, עכבר 3 כפתורים וגם עכבר כדורי), אביזרים (חנוכייה! מוסד תפילה, חרב, דגל לבן, פח) ועוד, סך של 10 לשוניות שונות (לרשימה המלאה).

emojimation_latest3

מלבד מגוון האמוג'י הרבים, העדכון כולל גם מספר תיקונים קטנים, חלקם קשורים למשתמשי הטאבלטים כמו כפתורי הניווט הממוקמים בתחתית הממשק שהתפצלו, כאשר כפתור היישומים האחרונים נמצא כעת מימין וכפתור החזרה והבית משמאל, דבר שנועד להקל על השימוש במסכים הגדולים כאשר אוחזים את הטאבלט בשני הצדדים. בנוסף, עדכוני האבטחה של חודש דצמבר הוטמעו בעדכון זה.

אם יש ברשותכם את אחד ממכשירי הנקסוס השונים כמו Nexus 5, 6, 5X, 6P ובטאבלטים Nexus 7, 9, תזכו לקבל את העדכון בשבועות הקרובים או אם תרצו ניתן להוריד כבר כעת את ה-Factory Image, בעלי מכשירים של חברות אחרות יאלצו כמובן להמתין עד השחרור הרשמי של היצרנית שלהם.