באופן רשמי וממש לא במקרה, גוגל (Google) מאשרת את קיומה של גרסת אנדרואיד חדשה. עד כה ידענו על קיומה של גרסת האנדרואיד 5.0.1 או 5.0.2 שכבר חלק ממכשיר הנקסוס זכו לקבלה, אולם בגוגל לא הסתירו ובעמוד הרשמי של Android One, מכשירי האנדרואיד לשווקים המתפתחים הם ציינו כי המכשירים יזכו לעדכון רשמי של הגרסה האחרונה של האנדרואיד, Android Lollipop 5.1.

הדף ברשת, שכבר עודכן ומספר הגרסה הוסר ממנו, מציג גם כמה חידושים של הגרסה החדשה ובינהם שיפור עד פי 2 בביצועים, זמן סוללה ארוך יותר והגדרות מורחבות לשליטה והגבלה של תקשורת הנתונים הסלולרית, אבל מתברר כי רשימת השנויים ארוכה עוד יותר: בין השינויים, או יש לומר תיקונים, היא אחת הבעיות שהרגיזה רבים – החזרת המצב השקט שנעלם לו באנדרואיד 5.0. בנוסף, ישנו תיקון נוסף שגרם לזלילת סוללה בעת שימוש ב-WiFi או ניתוקים חוזרים ונשנים בתקשורת. כמו כן תוקנו בעיות בהצגת התראות, חוסר ניגון של צילים, תיקון קריסה פתאומית של יישומי מערכת ושיפור כללי בייציבות.

בכך, גוגל שמה סוף לשמועות ולדיווחים על כך שמכשירי ה-Android One באינדונזיה נראו רצים כבר כעת עם גרסת האנדרואיד 5.1, ולפי הערכות ברשת, הגרסה החדשה תושק בסוף החודש הנוכחי כבר למספר מכשירים נבחרים ובראשם סדרת הנקסוס.