אומנם גרסה 5.1 של אנדרואיד לוליפופ (Lollipop) היא לא חדשה לגמרי, שכן היא זמינה כבר במספר מכשירי Android One, המכשירים המוזלים המיועדים לשווקים המתפתחים, כעת בבלוג אנדרואיד הרשמי עלה פרסום המציין מהם השינויים והחידושים שכלולים בגרסה החדשה.

כאמור גרסה זו הותאמה במיוחד עבור מכשירים המיועדים לשווקים מתפתחים, לכן אין זה מפתיע שגוגל (Google) הוסיפה תמיכה מובנית בזוג כרטיסי סים, שכן בשווקים הללו שימוש במספר כרטיסי סים של מפעילים שונים מאפשרים שליטה טובה יותר בעלויות השיחה. במכשירים בעלי תמיכה בזוג כרטיסי סים ניתן למצוא בשורת ההתראות מחוון נוסף לחיווי קליטה סלולרית, וכאשר מוציאים שיחה, ניתן לבחור באיזה כרטיס סים להשתמש, או לחלופין לקבוע ששיחות ייצאו באופן קבוע מכרטיס סים מסוים.

גרסה 5.1 מביאה עמה תמיכה ב-HD Voice, פרוטוקול שמע משופר המאפשר סינון רעשי רקע ואיכות שמע משופרת. האפשרות צורפה לקראת ההשקה של ה-Nexus 6 אצל מפעילות הסלולר האמריקאיות Verizon ו-T-Mobile אשר תומכות בפרוטוקול. בארץ, התמיכה ב-HD Voice קיימת רק ברשת אורנג' ובמפעילים הווירטואליים המשתמשים בתשתית שלה. בתחום האבטחה, גוגל מציגה אפשרות חדשה בשם Device Protection אשר נועלת גישה למכשיר במקרה של אובדן או גנבה, וניתן יהיה להפעיל את המכשיר רק לאחר כניסה באמצעות חשבון גוגל, גם אם המכשיר עבר שחזור להגדרות יצרן.

שיפורים נוספים שמגיעים הם בתחום ההגדרות המהירות – כעת ניתן להתחבר לרשתות Wi-Fi או למכשירים אחרים באמצעות בלוטות' דרך מסך ההגדרות המהירות, ישירות ממסך ההתראות. בפרסום בבלוג לא צוין אם גוגל תיקנה את בעיית זליגת הזיכרון אשר גורמת לאתחולים ולקיצור זמן הסוללה. העדכון לגרסה החדשה החל להיפרש בצורה מדורגת וקבצי ההתקנה (image) כבר זמינים להורדה עבור מכשיר ה-Nexus 5, 7 ו-10.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.