סמסונג (Samsung) החלה בשחרור של עדכון למערכת האנדרואיד מספר 5.1.1 עבור מכשירי ה-Galaxy S6 ו-Galaxy S6 Edge, שכזכור הושקו עם גרסה 5.0.

העדכון שוקל 570 מגה-בייט וכולל בתוכו מספר חידושים: תחילה יש שינוי קל אבל חשוב לרבים, המאפשר להוריד (סוף סוף) את כפתורי ה-S Finder ו-Quick Connect, אשר “תקועים” בוילון ההתראות. שינוי בהחלט מבורך. בנוסף, גם רקעים רחבים יכולו “לנוע” יחד עם מעבר בין מסכי בית, גם כאן מדובר בתוספת הקיימת זמן רב במכשירים אחרים והגיע בעדכון החדש.

העדכון גם מטפל במספר דברים הקשורים למצלמה. כך הוסיפה סמסונג תמיכה בממשק פיתוח Camera2 API שיאפשר למפתחים צד שלישי להוסיף יכולות חדשות למצלמה, כך לדוגמה תוכל המצלמה של ה-S6 לצלם גם בקבצי RAW, משהו שחסר היום ולקבוע פרמטרים נוספים. תוספת אחרת קשורה לממשק, המאפשרת בהקשה כפולה וגרירה כלפי מעלה או מטה לקבוע את פיצוי החשיפה בעת הצילום.

כזכור, בתחילת ההפצה של גרסה 5.1.1, משתמשים גילו בעיה כי רק חלק מהכפתורים בוילון ההתראות זמינים לשימוש וחלקם נעלמו כליל. התקלה נפתרה בדמות עדכון פשוט דרך אפליקציה בחנות ה-Google Play וכפי הנראה גרסה 5.1.1 המופצת כרגע היא כבר לאחר התיקון.

בדיווח שהגיע אלינו העדכון החל להגיע לשלל מכשירי סמסונג גם בארץ, כך שאם ברשותכם אחד מהדגמים שנרכשו ישירות מהיבואנית (לא דרך מפעילות הסלולר), צפו לשדרוג בקרוב.