בימים אלה אנחנו מסתערים על גרסת ה-ICS, אך יש מי שתכנן את גרסת האנדרואיד הבאה, ה-Jelly Bean (סוכריות ג’לי). לפי הדיווח של  DigiTimes, גוגל שוקדת להכריז על הגרסה הבאה כבר ברבעון השני של השנה (מרץ – יוני) ותציע, בדומה לגרסת ICS, את איחוד של שתי המערכות – הסמארטפונים והטאבלטים באחד, רק שהפוקוס של גוגל בגרסה זו תהיה על חווית השימוש בטאבלטים, שכן באותו הזמן צפויה מיקרוסופט להכריז על גרסה ראשונה של Windows 8 למחשבי PC וטאבלטים ומעוניינת להציע ליצרניות השונות לשלב את שתי המערכות יחדיו ולאפשר למשתמש ליהנות משני העולמות.

Chrome OS, סיבוב שני
אבל לא רק על Windows 8 מתכננת גוגל כי היא גם תנסה להחדיר את מערכת ה-Chrome OS גם למחשבי טאבלטים, זאת לאחר שבמחשבי נטבוקים זה לא ממש הצליח לה. גוגל תעשה זאת על ידי שילוב של המערכת יחד עם גרסת האנדרואיד החדשה ותאפשר למשתמש להפעיל ולבחור את מערכת ההפעלה שתעלה בהפעלה מהירה (dual boot) מבלי הצורך לכבות או להפעיל מחדש את הטאבלט. מותג ה-Chrome יגיע גם לדפדפן, ולמעשה גוגל תחליף את הדפדפן המובנה בזה של הכרום ששוחרר בשבוע שעבר.

אם הדברים נשמעים לכם מעט מוזרים, אז גם מספר הגרסה לא מסתדר לנו (5.0) וטווח הזמן הקצר שהדברים יקרו, כשלכל היותר עד הקיץ הקרוב נראה מכשירים תומכים זאת למרות שטאבלטים מבוססי ARM תומכי Windows 8 יגיעו רק בסוף השנה.מיקרוסופט גם אמרה כי לא תאפשר להפעיל מערכת נוספת לצד Windows 8 וגם תפוסת גרסת ה-ICS בעולם עומדת על אחוזים בודדים. מצד שני לא דובר על גרסת עדכון לאנדרואיד מזה זמן, וגם  Google I/O מתקרבת אלינו בצעדי ענק כך שוודאי נדע עוד פרטים ושמועות חדשות ממש בקרוב.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.