קשה לומר כי את שנת 2015 פתחה חברת OnePlus בחגיגות גדולות, אבל לפחות הכניסה רכה יותר: החברה הודיעה כי היא משחררת גרסת אלפא (Alpha) ראשונה למערכת האנדרואיד 5.0 Lollipop לשימוש המשתמשים ולמאמצים המוקדמים במכשיר ה-One.

את גרסה זו פיתחה החברה באופן עצמאי שכן לאחרונה היא חווה קשיים רבים בשיתוף הפעולה שכבר לא-כל-כך נוצץ עם מפתחי הרום הפופולרי CyanogenMod. כפי הנראה, המשבר החריף בעת חתימת חוזה הבלעדיות בין יצרנית הטלפונים ההודית Micromax ל-CyanogenMod, צעד אשר חסם את החברה מלשווק את ה-One במדינה וגרם להורדת המכשיר מהמדפים. בשל כך היא נאלצה בעצמה לפתח רום דומה המבוסס על גרסת קוד הפתוח של מערכת האנדרואיד (AOSP), צעד שאת תוצאותיו אנו רואים היום.

הרום ששוחרר מיועד להתקנה באופן ידני בשימוש דרך הריקברי (Recocvery) ואינו מכיל לעת עתה את כל היכולות של מערכת האנדרואיד וכדי להשלימו נדרשת גם התקנה נפרדת ליישומי גוגל (GApps) כדי שתהיה גישה לשירותי Google Services וכמובן לחנות האפליקציות הרשמית.

בחברה גם מזהירים כי ישנן מספר תקלות ובאגים שונים ובראשם תקשורת ה-WiFi שאינה מתפקדת כשורה, כפתורי מגע שאינם פועלים, איכות צילום וידאו נמוכה ועוד, אבל מבחינתם עדיין מדובר בצעד ראשון לעצמאות מלאה.  להוראות הקליקו כאן.

OnePlus One

מכשיר ה-OnePlus One הוכרז באפריל 2014, בעל מסך 5.5 אינץ' ברזולוציה Full HD, מבוסס על מעבד Quad-core 2.5 GHz Snapdragon 801 וזיכרון RAM של 3GB. המכשיר רץ על מערכת האנדרואיד עם גרסה ייעודית של CyanogenMod, מצויד במצלמה 13 מגה פיקסל וסוללת 3100mAh.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.